Jak sprawdzić by wakacje się udały

Czas wakacji to możliwość odpoczynku i oderwania się wreszcie od dotychczasowych czynności. Jest to możliwość spełniania swoich pasji, odwiedzenia przyjaciół i spędzenia czasu z nim, jak i odwiedzenia rodziny, a także szansa na zrobienie tego, czego się nie udawało dokonać na co dzień, gdyż nie pozwalał na to czas. Nadchodzi więc czas na to, aby obrać kierunki, w które się udamy, ale także nakreślenie planu podróży, zrobienie zakupów pod te zacne cele, dobranie odpowiednich partnerów w podróży, a także zadbanie o to, aby były to bezpieczne wakacje. Wpierw należy więc wybrać miejsce, do którego się udamy. Zwykle turyści starają się unikać miejsc o podwyższonym ryzyku zamachu. Znane są sytuacje, gdy turyści masowo wycofywali swoje rezerwacje z miejsc takich, jak np. Tunezja, Egipt, czy Turcja, gdzie dokonano akurat zamachu. Tak samo było np. w przypadku Szwecji, Niemiec i Francji. Z drugiej strony jednak nietrudno również jest zauważyć, że wyjazd w takie miejsce po zamachu jest szansą na wycieczkę idealną pod każdym względem – zarówno niskich kosztów wskutek wycofujących się klientów ceny idą oczywiście w dół, aby zachęcić, jak najwyższą liczbę osób, ale także paradoksalnie pod względem bezpieczeństwa. Jak powszechnie wiadomo, człowiek jest mądry po szkodzie, a więc lokalne władze i państwowe autorytety starają się zrobić wszystko, co w ich mocy, aby po takiej tragedii zabezpieczyć miejsce najlepiej, jak się tylko potrafi, przeznaczyć więcej pieniędzy na wojsko i policję oraz posłać je w te rejony, gdzie właśnie zdarzył się zamach. Z drugiej strony jednak z tego powodu, można się spodziewać, że nie będzie tutaj zamachu. Zamachowiec nie będzie przecież ryzykował swojej powinności w miejscu, w którym mogą go łatwo schwytać, ponieważ zdaje sobie sprawę, że tam już ktoś będzie na niego czyhać. Kolejną kwestią jest także dobór transportu. Nie tylko pod względem bezpieczeństwa, ale i komfortu, kosztu oraz szybkości przejazdu. Zwłaszcza przy okazji dalekich wyjazdów, jak najwięcej osób stara się celować w samoloty, które sprawią, że już w kilka godzin można przedostać się z jednego miejsca w drugie. Czasem są one jedyną możliwością na transport. Głównie linie lotnicze WizzAir, czy RyanAir oferują najniższe ceny, które czasem plasują się w kilku lub kilkunastu złotych za bilet. Oczywiście opłaca się to w sytuacjach, gdy nie potrzebujemy zabrać ze sobą zbyt dużej ilości bagażu, gdyż wskutek niskich cen lotów, linie te starają się nadrobić straty z tego wynikłe i zwiększyć opłatę za bagaż. Są jednak i inne linie lotnicze działające na innych zasadach. W Polsce bardzo popularny jest LOT, ale na świecie popularność zyskują także Singapore Airlines, czy Qatar Airlines. Także Linia Norwegian zdobywa szturmem rynek lotnictwa. Jest to szósta największą linia lotnicza na świecie z ilością około 9000 pracowników. Oferujemy około 500 tras do ponad 150 miejsc w Europie, Północnej Afryki, Azji, Karaibów, Południowej Ameryki i Stanów Zjednoczonych.
Jest to linia lotnicza notowana na giełdzie Oslo od roku 2003. O tego czasu zadbała o wiele nowych tras i założyła nowe bazy w Europie, Azji, Stanach Zjednoczonych i Południowej Ameryce. Ciągle stara się wprowadzać nowe samoloty i ulepszać swoją ofertę. Niewątpliwie to, co ich odróżnia od wielu linii lotniczych, jest zdecydowana inwestycja w proekologiczne rozwiązania. Nowe samoloty zużywają mniej paliwa i wymagają mniejszej pielęgnacji, w dodatku są one zarówno bardziej przyjazne środowisku, jak i przyjemniejsze dla naszych pasażerów.
Bagaż oprawić można do 2 godzin przed odlotem, a w przypadku krajów nordyckich nawet do godziny. Podobnie, jak w przypadku linii WizzAir, czy RyanAir można wziąć ze sobą jedną sztukę bagażu podręcznego do samolotu bez dodatkowych kosztów, a także d małą rzecz, np. torebka na rękę lub torbę na przenośny komputer, którą można położyć na miejscu pod siedzeniem przed Tobą.
Też w zależności od rodzaju biletu decyduje jak ciężki może być bagaż.
Rodzaj biletu decyduje także o tym, czy odprawiony bagaż jest wliczony, lub czy trzeba płacić dodatkowe koszty z tego tytułu. Samolot to najszybsza opcja, nie pozwala jednak zatrzymać się po drodze, tak jak to się dzieje w przypadku autokaru, samochodu, czy autobusu. Jeżeli preferowana jest samodzielna podróż, to najlepiej zorganizować podróż we własnym zakresie, nakreślając swój plan podróży i poszukując przydrożnych moteli albo mieszkań, gdzie można się zatrzymać na jedną noc. Z drugiej strony, z pewnością przejazd, nawet w najwygodniejszych autokarach, czy samochodach i tak będzie mniej komfortowy niż lot samolotem. Od długiego siedzenia w jednym miejscu zaczynają boleć plecy oraz szyja. Trzeba więc dokładnie przemyśleć, czego oczekujemy i czy jesteśmy w stanie poświęcić wygodę za szybsze znalezienie się u celu. Kolejnym plusem jest oczywiście też możliwość przewiezienia większej ilości bagażu, gdyż samochody i autokary nie mają obostrzeń. W bezpieczeństwo wakacje i w to, czy będą one udane, wpisane są też fundusze, które na nie przeznaczymy. I nie chodzi tylko o sam zakup wycieczki, ale i zorganizowanie rozpiski, co ile może nas kosztować w danym miejscu. Trzeba pamiętać, że różne miejsca mają różne koszty. Np. Filipiny, czy Indie potrafią odstraszać kosztami mieszkań, ale zazwyczaj podstawowe koszty na miejscu, takie jak transport, czy wyżywienie są zazwyczaj bardzo tanie. Z kolei kraje skandynawskie, takie jak Norwegia, czy Szwecja mają drogą żywność i transport wewnątrz, ale loty z Polski do tych krajów można zakupić za niewielkie sumy, jeśli oczywiście odpowiednio wcześniej się je zarezerwuje. W różnych państwach ceny mogą być zależne od miejsc. Np. Hiszpania, czy Włochy nie należą ogólnie do bardzo drogich miejsc, przynajmniej nie tak jak Norwegia, czy Szwecja, ale już te atrakcyjne miasta jak np. Barcelona, Madryt, Mediolan, czy Rzym. Wypada także zadbać o zamianę pieniędzy w kantorze w swoim kraju, jeśli jeszcze tego nie uczyniliśmy, a planujemy się udać tam, gdzie waluta różni się od tej w naszym kraju rodzimym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here