Kilka faktów o wypoczynku w górach

Góry bez wątpienia są piękne i warto spędzać wypoczynek w górach. Co jednak tak dokładniej warto o nich wiedzieć? Otóż jest kilka takich rzeczy, które warto, aby wiedziała każda osoba decydująca się na wczasy góry Co to dokładniej będzie?

1) Góry to nie zabawa

Wypoczynek w górach często wiąże się z tym, że wychodzimy na szlak. Oczywiście oznacza to także to, że podejmujemy pewną aktywność, do której warto się jednak jakoś przygotować. Tymczasem popełnianych jest tutaj kilka dość zasadniczych błędów. Otóż przede wszystkim…

Urlop w górach to nie maraton. Nie polega on na tym, żeby pewnego dnia wstać z kanapy i wbiec na Rysy. To się nigdy dobrze nie skończy. To też nie są zawody, kto dalej i więcej i mniej bezpiecznie. Aby naprawdę cieszyć się z pobytu w górach należy odpowiednio oszacować siły na zamiary. Oznacza to konkretniej, że wchodzimy na te góry, na które jest w stanie wejść najsłabszy członek ekipy.

Trzeba także zadbać o podstawowe sprawy związane z bezpieczeństwem. Wczasy góry wymagają podjęcia pewnych wydatków jak kupienia dobrych butów górskich oraz kurtki przeciwdeszczowej i plecaka. Bez tego naprawdę trudno wyruszyć w góry i być tam bezpiecznym.

2) Wypoczynek w górach jest zdrowy z wielu powodów

Jakich dokładniej? Przede wszystkim urlop w górach oznacza wędrowanie po szlakach górskich a to z marszu oznacza już spore korzyści zdrowotne. Jednak nie tylko w tym rzecz.

Góry i wędrówki po górach pomagają nam naprawdę znacząco zredukować stres i zdystansować się od wszelkich problemów. Co więcej także dzięki nim mamy czas chwilę pomyśleć nad wszystkim sami.

Wczasy góry oznaczają także lepszy sen. Wyjście na szlaki wymusza na nas wstanie dość wcześnie, zaś przychodząc zmęczonym do domku po wyprawie chętnie się relaksujemy i wcześniej kładziemy spać. W efekcie sen jest dłuższy i lepszej jakości.

Będąc w górach także zupełnie nie sposób jest nie spróbować tych wszystkich pyszności, które tylko czekają na nas ze wszystkich stron. Warto tu chociażby wspomnieć o oscypkach, prawdziwym miodzie, plackach po węgiersku… Ani się obejrzymy, jak zaczniemy się zdrowo odżywiać!

Podsumowując – wypoczynek w górach stanowi wyjątkową okazję do tego ,aby naprawdę zadbać o siebie. Jednocześnie jednak trzeba pamiętać o rozsądku i zasadach bezpieczeństwa – inaczej nie odniesiemy korzyści z wyjazdu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here