Wakacje w Maroko

Jak zaplanować rajskie wakacje?
Wakacje nad Oceanem to marzenie niejednego z nas. Gdzie polecieć, aby nie wydać za dużo, a jednocześnie aby doświadczyć najlepszych atrakcji? Zdecydowanie poleca się wybrać atole wysp położone na Oceanie Indyjskim. To właśnie tam mamy najlepszą pogodę, a także najlepsze widoki. Jednocześnie, są to miejsca niesamowicie tanie.

Czym w zasadzie są wycieczki last minute?
Wydaje się, że wszyscy rozumieją pojęcie last minute. Jednak przypomnijmy: wczasy last minute to takie, które rozpoczynają się lada moment. Trzeba zdecydować się na szybki zakup, aby wziąć w nich udział. Są zdecydowanie tańsze niż wtedy, gdy sprzedawane są z wyprzedzeniem. Gdy mowa o wczasach na Malediwy, na Zanzibarze lub na Seszelach, czy na Dominikanie, oferty last minute pojawiają się na kilka lub kilkanaście dni przed ostatecznym wylotem. Nie ma czegoś takiego jak last minute sprzedawane w lipcu dla wczasów, których rozpoczęcie datowane jest na sierpień.

Jakie oferty last minute omijać szerokim łukiem?
Sprzedawanie ofert last minute na 2 miesiące przed rozpoczęciem wakacji to tani chwyt marketingowy. Prawdziwy last minute to oferta o bardzo obniżonej cenie: jest to wyprzedawanie wakacji za bezcen po to tylko, aby zapełnić liczbę uczestników wycieczki do maksimum. Oferta last minute jest wysuwana również wówczas, gdy jeden z uczestników nagle rezygnuje z wycieczki i organizator w ostatniej chwili musi jednak kogoś zabrać i woli to zrobić nawet po kosztach niż puścić wolne miejsce.

Kiedy pojawiają się najlepsze oferty last minute?
Niestety, najbardziej atrakcyjne wakacje last minute nie pojawia się nigdy w szczycie sezonu turystycznego, gdy większość Polaków chce udać się na urlop. Najlepsze wycieczki last minute możemy złapać tuż przed Bożym Narodzeniem, a także w okolicach października i listopada. Zdarza się również, że całkiem dobre oferty możemy widzieć też w maju i na początku czerwca. Nigdy natomiast już pod koniec czerwca, a wiec wtedy, gdy trwają już wakacje szkolne.

Co to znaczy, że oferta jest atrakcyjna?
Jak rozpoznawać wycieczki last minute, na które warto się skusić? O tym powie nam nasze osobiste doświadczenie wyciągnięte z
przeglądania ofert biur podróży. Jeśli przez cały rok przeglądamy oferty, to poznamy w końcu standardowe ceny. Zobaczymy, jak ceny zmieniają się w czasie i ostatecznie gdy pojawi się jakaś wycieczka w super cenie, będziemy w stanie już błyskawicznie ocenić, że jest tania. Warto zapisać się do aplikacji, które wysyłają nam powiadomienia o wyjątkowo niskich cenach.

Zanim zamówisz ofertę last minute, sprawdź pogodę!
W przypadku wielu ofert last minute trzeba uważać: czasami to, że wycieczka przez pół roku nie znalazła nabywców i trzeba ją sprzedawać bardzo tanio w ostatniej chwili oznacza, że nie jest atrakcyjna. Tym rynkiem rządzą prawa popytu i podaży. Dlatego, jeśli chcemy kupić coś sensownego, należy sprawdzić jaka jest pogoda w danym miejscu o danej porze: to pierwsza zasada atrakcyjności danego miejsca. Środek grudnia w Hiszpanii to nie czas upałów. Temperatura będzie sięgała co najwyżej dwudziestu stopni Celsjusza. Jeśli chcemy mieć tropikalne wakacje w środku zimy, należy odłożyć nieco więcej pieniędzy i polecieć na Seszele lub na Malediwy, tudzież na Dominikanę.

Last minute najtańsze jest na 2-3 dni przed wylotem
Last minute nie zawsze najtańsze jest w jak najkrótszym czasie przed wylotem. Czasami na dzień przed wylotem cena jest już wyższa niż na 3 dni przed wylotem. Jest to dość zrozumiałe: gdy brakuje dużej ilości turystów do zapełnienia grupy, cena musi być kusząca. Jeśli już udało się sprzedać trochę miejsc w pierwszym etapie sprzedaży wycieczek last minute, wówczas można już podnieść ceny, bo ryzyko jest mniejsze, a możliwość zysku na wyższej cenie powoduje, że warto zaryzykować.

Kierunki europejskie: kiedy najlepsze oferty last minute?
Najlepszych ofert last minute do Grecji czy do Hiszpanii (na Wyspy Kanaryjskie) należy szukać po weekendzie majowym, aż do czasu kiedy zaczynają się wakacje szkolne. Jeśli natomiast chcemy szukać wśród bardziej egzotycznych kierunków, wówczas warto poczekać do czasu po Nowym Roku. Aż do marca można spotkać się z dużymi obniżkami na loty do Dominikany, czy na Malediwy lub na Seszele. Ciekawe są również zniżki na wycieczki do Kenii czy na Zanzibar. Jeśli chcemy wylecieć do Egiptu tanio, wtedy możemy zamówić sobie wczasy tygodniowe czy 11-dniowe za niecałe tysiąc złotych przed Świętami Bożego Narodzenia. To właśnie wtedy jest najtaniej. Poniżej przykład jednego z popularnego kierunków wśród osób zainteresowanych egzotycznymi wczasami: Malediwy.

Malediwy
Aby dostać się na Malediwy, możemy wykupić sobie wycieczki last minute – wtedy będzie względnie tanio. Jeśli jednak chcemy kupować wycieczkę na Malediwy w szczycie sezonu, przepłacimy. Wówczas zdecydowanie lepiej jest zorganizować sobie wycieczkę samodzielnie. Najdroższe z całej wycieczki będą przeloty (w najtańszej wersji zapłacimy ok 900 zł za przelot w jedną stronę). Reszta jednak będzie zdecydowanie tania. Najtańsze jest jedzenie. Nocleg w pięciogwiazdkowym hotelu kosztuje na Malediwach około 100 zł, w wersji dwuosobowej. Coraz więcej w ostatnich czasach jest na wyspach ofert noclegów w domach prywatnych, gdzie standard jest bardzo wysoki, a cena niższa od hotelowej. Zdecydowanie warto popatrzeć na ten nowy segment rynku w usługach noclegowych na Malediwach. Jeszcze dziesięć lat temu jedyną możliwością na nocleg na Malediwach był chatki przy plaży lub właśnie spanie w pięciogwiazdkowych hotelach w wielkich kurortach.

Jak upolować dobre last minute?
Najlepsze oferty tanich wakacji są oczywiście w internecie. Można również udać się do biura podróży na żywo, jednak nie będziemy tam mieli tak szerokiego pola manewru jak wówczas, gdy przed ekranem komputera będziemy mogli przeglądać niezliczone ilości ofert nie tylko z polskich biur podróży, ale również z Niemiec, czy Włoch. Polecamy przeglądanie zagranicznych biur podróży!

Aby trzymać rękę na pulsie, warto zapisać się do newsletterów na stronach biur podróży. Warto również polubić profile w mediach społecznościowych, które są prowadzone przez operatorów turystycznych. Warto tutaj skupić się na największych biurach – to właśnie one są w stanie pozwolić sobie na największe obniżki cen.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here