Wakacje all inclusive

Ze słowem wakacje większości osób kojarzy się plaża i morze, upalne lato i gorące kraje. Pierwszą rzeczą, którą musimy ustalić, planując wakacje, jest miejsce, do którego się udamy. Jeśli nie mamy zbyt wielkich ograniczeń finansowych możemy zdecydować się na wyjazd za granicę. Kolejną, nie mniej ważną rzeczą, którą musimy wybrać jest to, gdzie będziemy mieszkać. W przypadku zagranicznych wyjazdów są to najczęściej hotele. Zdarza się, że ludzie wynajmują do swojej dyspozycji całe mieszkanie lub dom. Na taki wybór decydują się osoby, które jadą na wakacje większą grupą osób. Ale nie zmienia to faktu, że jest to rzadszy wybór. Hotel zapewni nam prawdziwe wakacje all inclusive, o których marzy każdy. Wyjeżdżając, koniecznie musimy sprawdzić, czy dany hotel oferuje taką opcję i na pewno nie będziemy żałowali, jeśli się na nią zdecydujemy. Istnieją również niepełne wersje pakietu all inclusive, ograniczające się przykładowo do konkretnego posiłku (na przykład obiadu) lub pozbawiające nas możliwości korzystania z oferty barowej. Jeżeli chcemy jednak spędzić wakacje i całkowicie się zrelaksować, nie musząc się o nic martwić, wybierzmy pakiet wakacje all inclusive ze wszystkimi jego udogodnieniami. Najważniejsze w tym pakiecie jest oczywiście jedzenie. Nie musimy się przejmować kupowanie produktów i przygotowywaniem posiłków, wszystko mamy zapewnione w hotelu. W godzinach porannych możemy się udać na śniadanie, gdzie najczęściej mamy do dyspozycji jajka, płatki z mlekiem, kiełbaski czy kanapki, do których możemy dobierać jakie tylko chcemy dodatkowe składniki, jak ser, szynka, pomidor, ogórek i wiele innych produktów. Minusem oferty śniadaniowej mogą być godziny jej podawania. Ale stanowi to tylko przeszkodę dla osób, które lubią naprawdę długo pospać i wstają koło południa. Na śniadanie trzeba się udać najczęściej do godziny 10 lub 11. Pamiętajmy jednak o tym, że im później, tym mniej produktów może dla nas zostać.
Między śniadaniem a obiadem w wielu hotelach, najczęściej w okolicach godziny 12, wykładane są przeróżne słodkości: ciasta, cukierki, ciastka, czekoladki. Wtedy jest idealny czas na gorącą kawę czy herbatę.
Później następuje obiad. Wybór zazwyczaj jest naprawdę duży, więc każdy znajdzie coś, co mu będzie smakowało. Z kolacjami jest różnie. Czasem są w ofercie, czasem nie, a czasem są obiadokolacje. Wszystko zależy od hotelu, trzeba o tym dokładnie poczytać przed wyjazdem.
Wakacje all inclusive nie mogłyby się obyć bez chłodnych napojów oraz napojów alkoholowych. Pakiet ten również to nam zapewnia. W jadalniach hotelowych stoją automaty, do których możemy podejść i nalać sobie wody, soku czy coli. Do naszej dyspozycji jest także bar. Dostaniemy tam oczywiście regionalne piwo, ale także przeróżne drinki i czyste alkohole. Jeżeli nie wiemy na co się zdecydować, możemy zapytać o radę pracującego tam barmana. Zazwyczaj jest to osoba znająca się na rzeczy i doradzi nam, czego warto spróbować. Trzeba zaznaczyć, że też w zależności od konkretnego hotelu, bar może być całodobowy lub może być otwarty do godziny na przykład 22 albo do północy. Jeśli więc lubimy poimprezować w nocy i wtedy lubimy się napić alkoholu, koniecznie sprawdźmy, czy wybrany przez nas hotel oferuje 24-godzinny dostęp do baru. Dla wielu osób wakacje all inclusive kojarzą się właśnie z nieograniczonym dostępem do alkoholu. Jakby nie patrzeć, nie ma nic przyjemniejszego od opalania się na leżaku przy hotelowym basenie, trzymając w ręce kufel zimnego piwa.
Pakiet all inclusive to oczywiście nie tylko jedzenie i picie. Porządne, duże hotele często wyposażone są w sauny, siłownie, place zabaw, boiska do różnych sportów czy nawet pola golfowe. Mając ten pakiet do wszystkich tych rzeczy mamy nieograniczony dostęp. Jeżeli znudzi nam się pobyt w samym hotelu i będziemy się chcieli wybrać na plaże, w tym wypadku także mamy zapewnione udogodnienia ze strony hotelu. Często hotele mają na plaży wydzielone swoje własne tereny, tylko dla hotelowych gości, które wyposażone są w leżaki, parasole, stoliki i fotele.
Jeśli lubimy aktywność, przede wszystkim jazdę na rowerze, sporo hoteli oferuje swoim gościom bezpłatne wypożyczenie roweru. Jest to idealna opcja do pozwiedzania okolicy i odwiedzenia wielu ciekawych miejsc, do których na nogach byśmy nie doszli.
Dużą zaletą opcji all inclusive są też organizowane imprezy, gry i zabawy, zapewniające odwiedzającym mnóstwo rozrywki. Hotele mają specjalnie wyszkolonych pracowników, którzy są wyspecjalizowani w zabawie z dziećmi w każdym wieku. Organizują oni przeróżne grupowe zabawy, przy których dzieci będą miały masę radości oraz okazję do poznania swoich rówieśników. Dla dorosłych oczywiście także organizowane są podobne aktywności. Nie brakuje zajęć tanecznych czy ćwiczeń fitness, prowadzonych przez doświadczonego instruktora, które pozwolą nam osiągnąć wymarzoną, wyrzeźbioną sylwetkę idealną na lato.
Często przygotowywane są też dla gości nocne imprezy, na których można się naprawdę dobrze pobawić i rozerwać.
Trzeba jednak też wspomnieć, że wakacje all inclusive mają wady. Największą z pewnością jest to, że mamy ściśle określone godziny każdego posiłku. Jeżeli chcemy się wybrać gdzieś poza hotel – czy to na plażę, czy na jakąś wycieczkę po regionie – musimy pamiętać o wyznaczonych godzinach, abyśmy zdążyli wrócić na podany posiłek. Oczywiście możemy odpuścić na przykład obiad i zjeść coś na mieście, ale narazi nas to na dodatkowe wydatki, które w turystycznych miejscowościach mogą nie być małe. Czasem jednak warto skusić się i spróbować tego, co oferują lokalne restauracje, bo regionalna kuchnia bywa często zaskakująca.
Wakacje all inclusive są skierowane głównie do osób, które szukają leniwego wypoczynku, podczas którego nie chcą o niczym myśleć. Osoby przedkładające ruch i aktywność nad relaks na leżaku przy basenie, raczej powinny pomyśleć, czy opcja ta będzie dla nich odpowiednia czy będzie to zbędne wyrzucenie pieniędzy. Dla reszty takie wakacje gwarantują wspaniały wypoczynek, podczas którego zapomnimy o wszystkich problemach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here