Wakacje na Bali z biurem podróży

Bali to wyspa znajdująca się w Indonezji. Mieszkańcy Bali wyznają hinduizm. Muzułmanizm jest tam w mniejszości. Aby dostać się na Bali bez biura podróży, trzeba przesiąść się najczęściej w Niemczech. Leci się w zasadzie przez cały dzień. Dlatego dobrze jest wybierać połączenia nocne, które uchronią nas w pewnym stopniu od zgubnych skutków Jet Lag.

Co zobaczyć na Bali?
Bali jest lubiana przez turystów, bo znajduje się tutaj tropikalna roślinność. Adrenaliny dodaje fakt, że jest to wyspa wulkaniczna. Jest to teren dość aktywny sejsmicznie. Powietrze na Bali jest bardzo wilgotne i gorące – dla Europejczyków przybywających po raz pierwszy w te rejony jest to szok. Co zobaczyć na Bali? Oprócz pięknych plaż, na wyspie znajdują się uprawy pól ryżowych oraz trzciny cukrowej. Zdecydowanie warto zobaczyć miejsca, w których wytwarza się półprodukty do zrobienia następnie cukru, pieprzu, goździków, czy oleju z palmy kokosowej.

Turystyka na Bali
Bali było bardzo popularne wśród celebrytów i bogatych Amerykanów aż do 2002 roku, kiedy miał miejsce na tym terenie atak terrorystyczny. Po tym roku wyraźnie spadł i wyspa musi obecnie ponownie utrzymywać się głównie z rolnictwa.

Plaże na Bali
Turyści, którzy po raz pierwszy udają się na Bali często są zaskoczeni kolorem wody. Wokół białych piasków na plażach znajduje się zielona woda, która świetnie wygląda na zdjęciach. Aby doświadczyć najpiękniejszej pogody, czyli pełnego słońca bezchmurnego nieba, należy udać się na Bali w okresie od lipca do września. Wtedy właśnie panuje na tym terenie pora sucha.

Ile kosztują Bali wakacje? Jak obniżyć koszt urlopu na Bali?
Koszt tygodniowego wyjazdu na Bali z Polski dla jednej osoby to około 40 tyś zł. Jest to dużo jak na polskie warunki, jednak należy stwierdzić, że jak najbardziej warto. Obniżenie kosztów wyjazdu jest możliwe, jeśli nie będziemy lecieć na Bali z biurem podróży. W ten sposób można obniżyć sobie cenę za wakacje na Bali nawet o połowę. Wówczas najdroższe będą jedynie loty. Noclegi i wyżywienie oraz transport po wyspach to sprawa groszowych kosztów.

Cena ok. 4 tys złotych za jednotygodniowy pobyt na Bali dotyczy noclegów w hotelu czterogwiazdkowym. Należy jednak wiedzieć, że 4 gwiazdki w tamtej części świata to zupełnie coś innego niż 4 gwiazdki w warunkach europejskich. Należy spodziewać się, że w hotelu będzie znajdował się basen z chlorowaną wodą oraz plac zabaw dla dzieci. Wyżywienie w hotelu jest dostępne 3 razy dziennie. Dodatkowa opieka nad dziećmi jest możliwa w hotelu, jednak za dodatkową opłatą.
Niektóre biura podróży oferują w cenie wakacji zajęcia jogi lub inne zajęcia sportowe w grupie: na basenie lub na siłowni, tudzież na tarasie do urządzania pilatesu.

Pokój w hotelu 4-gwiazdkowym na Bali
Pokoje dwuosobowe, które są w standardzie wakacji na Bali za 4 tys za tydzień to pokoje o wielkości około 40 metrów kwadratowych. Często widok wychodzi na ogród. Warto zapytać również o to, czy pokój ma taras. W pokoju powinna znajdować się obowiązkowo klimatyzacja. Klimat na Bali bywa uciążliwy dla Europejczyków. Standardowo oczywiście w hotelach czterogwiazdkowych znajdują się suszarki do włosów oraz telewizory z dostępem do telewizji satelitarnej.

Na co uważać rezerwując wczasy na Bali
Hotele na Bali często mają problem z oferowaniem gościom szerokopasmowego dostępu do internetu. Jednak w każdym obiekcie można liczyć na obecność kawiarenki internetowej w pobliżu recepcji. Można tam skorzystać z komputera i z internetu. Na terenie hoteli, do których wybierają się Europejczycy mają również często możliwość wymiany walut na terenie hotelu. Przed zarezerwowaniem sobie noclegu na Bali sprawdźmy koniecznie, jak daleko obiekt znajduje się od lotniska. Wielogodzinny przejazd z lotniska do hotelu może czasami sprawić, że wakacje będą męczące.

Tańce na Bali
Będąc na Bali, koniecznie obejrzyjmy pokaz tańca, organizowany przez miejscowych. Na tej wyspie taniec to najwyższa forma sztuki. Przez taniec wyrażana jest tożsamość, przez taniec też mieszkańcy pozbywają się zła ze swojego ciała oraz ze swojej społeczności. Specjalnie w tym celu urządza się rytuały, z muzyką, tańcem i ogniem. Warto choć raz w życiu wziąć w tym udział.

Czy Bali jest popularnym kierunkiem na wakacje?
Turystyka na Bali kwitnie: nie można powiedzieć, że jest to odludna wyspa. Na każdym kroku znajdziemy tutaj turystów walczących z trudami podróży z plecakiem na plecach. Najczęstszym językiem, który usłyszymy będzie niemiecki, angielski i francuski. Miejscowi często korzystają z tego, że wyspę odwiedzają bogaci turyści i starają się windować ceny za swoje usługi do granic możliwości. Nie odstrasza to nadal śmiałków z całego świata, którzy przylatują tutaj tłumami. Niestety, Bali jest również miejscem zaśmieconym i bardzo gwarnym. Jest tutaj duże natężenie ruchu ulicznego, przeludnienie w hotelach i w niektórych dzielnicach.

Bali: wynajęcie skutera i auta
Poruszanie się po wyspie jest proste: można wynająć sobie skuter. Niepotrzebne jest żadne prawo jazdy. Wynajęcie auta z kierowcą pochodzącym z wyspy jest bardzo tanie – ale po tym jak wytargujemy odpowiednią cenę. Miejscowa policja w trakcie kontroli może zapytać nas o międzynarodowe prawo jazdy, jednak nie warto przejmować się ich żądaniami dania łapówki w sytuacji, gdy nie będziemy mieć tego dokumentu. Policja niekiedy wykorzystuje niewiedzę turystów.

W których rejonach Bali – wakacje najlepiej się zatrzymać?
Najciekawsza turystycznie jest północ i środek wyspy. Południe jest również warte odwiedzenia, jednak to nie tam znajduje się największe natężenie atrakcji turystycznych. Wart zobaczyć tam nie tylko wspomniane pokazy tańca oraz tarasy ryżowe. Koniecznie sprawdźmy, jak wyglądają świątynie w tej części świata. Warto również zobaczyć piękne wodospady oraz piękne widoki z góry na morze.

Świątynie na Bali są o tyle ciekawe, że mają hinduistyczny charakter. Wokół nich unosi się charakterystyczny zapach pochodzący z kadzideł, które w tej części świata są używane szczególnie często. Dla mieszkańców odwiedziny w świątyni to jeden z codziennych rytuałów do spełnienia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here