Wczasy w zimnej krainie

Przy wyborze wakacji ważne jest dla nas to, jak miejsce, do którego mamy zamiar wyjechać, na nas wpłynie, czego od niego oczekujemy, a także czy będziemy w stanie spełnić wszystkie wymogi finansowe oraz, czy mamy odpowiednich kompanów do naszej podróży. Z czasem nasze preferencje ulegają zmianie. Może się okazać, że jednak nie czujemy się dobrze w olbrzymich centrach miast i preferujemy klimaty mniejszych, gdzie poczujemy się zdecydowanie bardziej swobodnie. Może się okazać, że tłusta kuchnia nie jest dla nas i przestawimy się np. na dietę śródziemnomorską. Z czasem możliwe, że odstawimy w niepamięć wyjazdy do ciepłych krajów i zamienimy je na zimniejsze. Niewątpliwe jedną z bardziej charakterystycznych krain chłodu, w których niezwykłe widoki biją oryginalnością i przyciągają turystów z całego świata. Jeżeli zobaczysz ofertę z tytułem „odsprzedam wczasy”, to nie marnuj szansy i wykorzystaj ją na spędzenie miłego czasu w zmroku i zimnie. Lofoty oferują wiele atrakcji. Można np. przeżyć zimową przygodę. Zima na Lofotach jest niezwykle kolorowym czasem i oferuje fantastyczne doświadczenia, które można spędzić zarówno w ciszy, jak i aktywnie. To jest zdecydowanie dobra propozycja na zimową wycieczkę dla prawdziwych zmarzluchów. Można się wybrać także na Morskie safari. Poznanie Lofotów od strony morza jest czymś, czego nie można przegapić – m.in. jest możliwość zobaczenia majestatycznych wzgórz, ślizgając się łodzią poprzez wyspy i cieśniny i może być to wewnątrz legendarnego Fiordu Trolli, który jest okrążony przez szczyty. Spotkanie z potężnym bielikiem – ptakiem morskim daje uczucie gęsiej skórki i można potem mieć wrażenie, że nurkujesz niczym rybą?
Dla zwolenników wędkowania atrakcją będzie wędkowanie na Lofotach.
Wędkarze ze sporej części wybrzeży od lat uczestniczą tutaj w znanych na całym świecie zawodach w łowieniu dorszy, które odbywają się poza wyspami na Lofotach od lutego do kwietnia. Można także uczestniczyć w polowaniu na olbrzymiego dorsza atlantyckiego i szanse na złowienie tej olbrzymiej ryby są duże. Albo można tylko spacerować wokół, patrzyć na łodzie i poznawać atmosferę. Na deser jest także to miejsce, dla którego wiele osób przyjeżdzą chętnie – Zorza Polarna. Zobaczenie zorzy polarnej tańczącej na niebie jest magicznym uczuciem. Na Lofotach można doświadczyć zorzę polarną od jej najpiękniejszej strony i znajduje się tutaj wiele „zorzowych” czynności. Trzeba pamiętać o kamerze lub aparacie, jeśli chce się zrobić zdjęcie zorzy polarnej i uwiecznić tę wiekopomną chwilę. Można zobaczyć zorzę od końca sierpnia, a sezon tutaj trwa do początku kwietnia. Inną atrakcją z kolei jest wycieczka na szczyt. Lofoty są eldoradem dla wycieczek na szczyt w celu jazdy na nartach lub rakietach śnieżnych i znajduje się tutaj praktycznie wszystko – od łatwiejszych wypraw do wymagających gór. Jazda na nartach od szczytu do fiordu jest specjalnym uczuciem, które należy wypróbować! Np. Ski & Seil oferuje przejazdy. Ponadto, można też mieszkać w narciarskim wigwamie, gdzie wszystko jest opracowywane dla dobrych przeżyć narciarskich razem z tymi, którzy interesują się wycieczkami na szczyt. Używanie lokalnych, certyfikowanych przewodników dla najlepszych i najbezpieczniejszych wrażeń na górze jest czymś wskazanym.. Pamiętać trzeba też o tym, żeby okazać wzgląd na pogodę i bezpieczeństwo na stokach.
Są i oferty fotowycieczek. Światło zimą jest absolutnie fantastyczne i w kombinacji ze spektakularnym pejzażem na Lofotach jest to olbrzymia atrakcja dla zainteresowanych fotografią. Często widzimy niebo stojące w płomieniach i fotografowie ustawiają się w szeregu, żeby uwiecznić ten moment. Polowanie na zorzę polarną jest także bardzo popularna dla zainteresowanych fotografią. Kolejna kwestia, jeśli chodzi o wysportowanych to kajaki. Kajakarstwo zimą jest niezwykle orzeźwiające i jest możliwością dla tych, którzy chcą robić coś nieco innego w swoje ferie na Lofotach. Pomimo że jest zimno w powietrzu, można się poczuć dobrze i ciepło w kajaku. Pewność i rozpowszechnianie wiedzy są niezwykle ważne, więc gość będzie mieć pamiętne doświadczenie. Ofertą niezwykle kuszącą jest wyjazd na Lofoty na okres Bożego Narodzenia i Nowego Roku. Można polecić ten niezwykły czas jak okres przedświąteczny na Lofotach. Uczestnictwo w warsztatach bożonarodzeniowych i wyjątkowej Wigilii Bożego Narodzenia z tradycyjnym jedzeniem świątecznym i naturą oferowaną głównie z morza i lądu jest niezwykłym przeżyciem. Jednym z miejsc, w których możesz odnaleźć świąteczny nastrój jest stadion Henningsvær, który oferuje miłe doświadczenie przy pięknej atmosferze. Społeczność rybacka poleca wycieczkę z niebieskim zastrzykiem natury, sztuki i odprężającego handlu świątecznego. Wszystko otoczone jest pięknymi Lofotami w zimowym ubiorze wystawionym na specjalnym świetle zimowym. Świętowanie Bożego Narodzenia i Nowego Roku na Lofotach będzie z czasem coraz bardziej popularne i może oferować doświadczenia, których prędko turysta nie zapomni.
Inne aktywności zimowych, których można doświadczyć tutaj to:
jazda konna, surfowanie, nurkowanie, galerie sztuki i muzea.
Aktywności zimowe takie jak Lofoty na koniu pod zorzą polegają na przejażdżce z przewodnikiem na koniach islandzkich pod niebem z zorzą polarną lub w ciągu dnia w pięknym pejzażu zimowym. Wycieczki trwają od jednego dnia do kilku dni. Organizowane dla początkujących i doświadczonych. Jest tutaj oferta także kursu jazdy. Można tutaj
trafić na noc polarną. Safari po zorzy polarnej, łowienie zimą, wędrówkę w burzy lub quizu o jedzeniu to tylko nieliczne atrakcje, które oferują Lofoty dla przyjeżdżających w okresie mroku. Opracowywany jest plan z alternatywą związaną ze stanem pogody. Przyjazd do Lofotów w okresie nocy polarnej to okazja, aby zdobyć porządne arktyczne doświadczenie, które pozostanie z nami do końca życia. Jest też opcja Aurora Lofoty.
Uczestniczyć można w poszukiwaniach zorzy polarnej w lokacji Nothern Lights Base Camp w miejscowości Grimsøy. Wystarczy zwrócić się ku północy w jednym z najlepszych miejsc na Lofotach, żeby obserwować zorzę polarną i arktyczne światło.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here