Wyszukiwarka wakacji.

Nikt z nas z własnej woli nie zrezygnowałby z możliwości wyjechania gdzieś na swoje wakacje. Nawet jeśli nasz budżet domowy w danym momencie nie prezentuje się najlepiej, jesteśmy skłonni wziąć nawet jakąś pożyczkę czy chociażby niewielką chwilówkę, aby tylko zabrać gdzieś swoją rodzinę i spędzić z nią miło czas. Wiemy jednocześnie, że nawet na najzwyklejszych wakacjach, najkrótszych i tych spędzonych w Polsce, wydajemy całą masę pieniędzy. Nasze wydatki zwiększają się kolosalnie, jeżeli mamy małe dzieci i to im chcemy zapewnić dodatkowo wspaniałą rozrywkę. To właśnie one na każdym kroku potrafią czymś się zainteresować i zmusić nas do kolejnego wydatku. Jeżeli więc chcemy gdzieś wyjechać, a mimo tego wolelibyśmy to zrobić przy mniejszym nakładzie finansowym, zdecydujmy się po prostu na wycieczki last minute. Jest to popularna forma wycieczek turystycznych. Większość biur podróży może nam ją zaproponować. Oczywiście do wycieczek last minute nie jesteśmy w stanie się jakoś szczególnie przygotować, ale dzięki temu właśnie mamy szansę na zaoszczędzenie sporej ilości pieniędzy. Zapoznajmy się zatem z największymi zaletami i wadami tego rozwiązania. Dokładnie je analizując, będziemy mogli ustalić, czy to właśnie dla nas okaże się ono najlepszym i najbardziej odpowiednim wyborem.

Z wycieczek i wakacji last minuty najczęściej korzystają osoby niezależne, które nie mają sztywno ustalonych ram pracy i mogą wziąć urlop niemalże w każdej chwili, gdy tylko będą mieć na to ochotę. Jeżeli więc sami do nich nie należymy i sam urlop musimy planować z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem, takie rozwiązanie nie sprawdzi się u nas zbyt dobrze. Co innego, jeśli mamy elastyczne godziny pracy, prowadzimy własną działalność gospodarczą i w każdej chwili możemy wziąć sobie kilka dni urlopu lub po prostu dalej się kształcimy, a lato mamy całe wolne. Wakacje last minute poleca się również tym turystom, którzy chcieliby zacząć zwiedzać na swoich wczasach różne zakątki świata, nawet te najdalej oddalone od ich własnego miejsca zamieszkania, a do tej pory nie mieli na to pieniędzy. Gdybyśmy sprawdzili ceny typowych wycieczek turystycznych, moglibyśmy od razu złapać się za głowę. Koszt wyjazdu do takiej Hiszpanii czy Grecji to kilka ładnych tysięcy złotych. Wyjeżdżając z rodziną, płacimy za takie wakacje kilkukrotnie więcej, podczas gdy wycieczki last minute są po prostu dużo tańsze. W przypadku ograniczonych możliwości finansowych to one wydają się być najrozsądniejszą i najlepszą opcją. To także świetny wybór w momencie, gdy na kilka dni przed urlopem dowiadujemy się o tym, że rzeczywiście otrzymamy swój tydzień wolnego od pracy.

Zaczęliśmy już zatem omawiać jedną z głównych i najważniejszych zalet wycieczek last minute, która wiele osób skłania do tego, by z nich po prostu skorzystać. Jest nią po prostu sama cena. W przypadku wycieczek last minute potrafi być ona nawet trzykrotnie niższa od tej standardowej, jaką normalnie musielibyśmy zapłacić, gdybyśmy rezerwowali dla siebie miejsce z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem. Często zresztą sami nie jesteśmy w stanie już teraz powiedzieć, kiedy dostaniemy swój urlop. Zajmujemy tak ważne stanowisko w swojej firmie i prowadzimy kluczowe projekty i akcje, że dopiero gdy ten burzliwy okres całkowicie się zakończy, otrzymujemy od swojego szefa szansę na kilkudniowy lub kilkutygodniowy wyjazd. Czekamy z jego zaplanowaniem do ostatniej chwili. Później mamy już tylko tydzień lub maksymalnie kilka dni na zorganizowanie całej wycieczki, dlatego też nie jesteśmy w stanie skorzystać z tych „normalnych” ofert biura podróży. Jest to jednak dla nas niewątpliwa szansa na sięgnięcie po wycieczki last minute. Popatrzmy sami już teraz, ile rzeczywiście one kosztują. Zaskoczymy się bardzo pozytywnie, gdy okaże się, że za taki wyjazd do ciepłych krajów moglibyśmy zapłacić nawet znacznie mniej niż za urlop spędzony nad polskim morzem.

Nie możemy jednak powiedzieć, że wakacje w formie last minute są idealną opcją dla wszystkich i za każdym razem, jeśli tylko się na nie zdecydujemy, będziemy mogli coś na nich zyskać. Mimo iż ich cena rzeczywiście potrafi nas zachwycić, nigdy nie powinniśmy kierować się wyłącznie samymi pieniędzmi. To one mogą nam bowiem założyć klapki na oczy. Będziemy zachwyceni tym, że za wyjazd do Grecji zapłacimy zaledwie tysiąc złotych, dlatego od razu go sobie zarezerwujemy, zanim jeszcze sprawdzimy ogólne parametry i wszystkie szczegóły całej wycieczki. A musimy to koniecznie zrobić! Niewielka ilość czasu, która pozostała do wyjazdu, nie pozwala nam jednak na dokładne zapoznanie się z wiarygodnością i solidnością samego biura podróży. Podejmujemy wtedy spontaniczne decyzje, których nieraz żałujemy. Widzimy, że pozostało już tylko jedno wolne miejsce na danej wycieczce, dlatego od razu je sobie zaklepujemy, nad niczym innym się nie zastanawiając. W przypadku wycieczek last minute musimy też decydować się na takie oferty, które aktualnie pojawiają się na stronach biur podróży. Nie jesteśmy w stanie samodzielnie wybrać odpowiedniego dla nas kierunku podróży. Godzimy się na to, co akurat jest w promocji, dlatego mimo iż wcześniej mieliśmy zamiar odpoczywać w ciepłych krajach, ostatecznie decydujemy się na wyjazd do Norwegii, czego potem możemy niestety żałować. Trudności związane będą także z ograniczoną ilością miejsc. Zazwyczaj wycieczki last minute kierowane są do indywidualnych turystów, bo rzadko jest tak, że można na nich uzyskać dostęp do kilku wolnych miejsc. Przez to właśnie nie jesteśmy w stanie podróżować w ten sposób z całą rodziną lub większą grupą przyjaciół. A jak wiemy – wakacje spędzone w gronie najbliższych zawsze są najprzyjemniejsze.

Teraz sami powinniśmy przeanalizować sobie na spokojnie wszystkie te omówione wady i zalety wycieczek last minute. Najlepiej wypiszmy sobie na kartce swoje własne „za i przeciw”, by przekonać się ostatecznie, czy taka forma podróżowania sprawdzi się właśnie u nas. A jeśli nie, zawsze pozostaje nam przecież skorzystać z normalnych ofert biur podróży.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here