wysokie ciśnienie
fot. Pixabay.com

Krew pełni istotną rolę w transporcie tlenu i substancji odżywczych w organizmie człowieka.  Nie mniej jednak zdarzają się pewne zaburzenia mające wpływ na pracę całego układu krwionośnego. Jednym z nich jest nadciśnienie.

 

Przeczytaj też: http://www.manukazdrowie.pl/wysokie-cisnienie-krwi/

 

Powody zbyt wysokiego ciśnienia krwi

W momencie gdy ciśnienie krwi przekracza 140/90 mm Hg mówimy o nadciśnieniu. Powodem takiego stanu rzeczy może być wiele czynników takich jak choroby serca, nerek ale także zły tryb życia czyli brak aktywności fizycznej, niezdrowa dieta, używki, nadwaga czy stres. Zdarza się, że wysokie ciśnienie powstało wskutek zaburzeń hormonalnych. Nieleczone może powodować zaburzenia pracy serca a nawet prowadzić do zawału czy udaru.

 

Objawy nadciśnienia

By zdiagnozować nadciśnienie oczywiście niezbędny jest kontakt z lekarzem oraz wykonanie badań. Powinniśmy niezwłoczne skontaktować się ze specjalistą gdy odczuwamy częste kołatanie serca, duszności czy zawroty głowy lub zdarzają nam się utraty przytomności. Do diagnostyki potrzebny jest pomiar ciśnienia krwi wykonywany przez kilka dni oraz badania krwi i EKG. Na podstawie wyników lekarz dobierze odpowiednie leki wyrównujące ciśnienie. Do tego należy samodzielnie regularnie kontrolować ciśnienie oraz zadbać o nieco aktywniejszy tryb życia oraz zdrowa, nietłustą dietę.

 

Przeczytaj też: http://www.mojpodroznik.pl/czym-jest-czestoskurcz-komorowy/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here