4 sposoby na tani wynajem auta

Wybierając się do innego miasta, coraz częściej decydujemy się na wynajem samochodu. Dzięki temu nie jesteśmy skazani na podróż komunikacją miejską ani nie musimy przepłacać za taksówki. Jak jednak wynająć samochód najtaniej? Jak się okazuje, są sposoby na to, aby zapłacić znacznie mniej.

1. Wybierz samochód do swoich potrzeb

Nie ma nic bardziej ekonomicznego aniżeli rozsądny wybór. Jeżeli decydujemy się na wynajem samochodu, sprawdźmy flotę, jaką dysponuje wypożyczalnia i wybierzmy auto takiej klasy, który spełnia nasze wymagania.

Sprawdzona wypożyczalnia samochodów ma dostępne zarówno auta z klasy A, jak i premium. To właśnie przede wszystkim wybrana przez nas flota decyduje o cenie za dobę najmu. Najtańsze modele miejskie mogą być dostępne od 60 zł. Natomiast klasa premium to zazwyczaj wydatek dzienny w wysokości 300 zł. Warto więc wybrać model odpowiedni dla nas, abyśmy nie przepłacili.

2. Wynajmij busa dla zorganizowanych grup

Zdarza się niekiedy, że organizujemy wyjazd do innego miasta dla większej grupy znajomych, albo dla swoich pracowników. W takie sytuacji wynajem kilku mniejszych aut będzie znacznie droższe aniżeli wynajem większego busu, który znajduje się we flocie wielu wypożyczalni w kraju.

Opłata za dobę może wynieść mniej niż 200 zł, a w przypadku dwóch czy trzech aut osobowych, kwotę tę przekroczymy. Ponadto wynajem jednego busa jest bardziej komfortowe dla uczestników wycieczki.

3. Porównaj ofert i skorzystaj z promocji

Wypożyczalnie aut w całej Polsce są coraz bardziej konkurencyjne. Dlatego też warto sprawdzić nie tylko jaka flota jest dostępna, ale i wynoszą ich ceny. Oferta ofercie nierówna i może się okazać, że w konkretnym terminie, który nas interesuje, zapłacimy o wiele mniej w jednej firmie. Bardzo często okazuje się, że wyższa cena obowiązuje w wypożyczalniach w centrum, jak i przy lotniskach. Warto więc wybrać firmę, która mieści się w innych częściach miasta i oferuje podstawienie samochodu w dane miejsce.

Postarajmy się sprawdzić oferty jak najwcześniej. Dzięki szybkiej rezerwacji także możemy zaoszczędzić trochę pieniędzy. Warto to zrobić zwłaszcza wtedy, kiedy jesteśmy pewni daty, kiedy będziemy potrzebowali wynająć auto.

4. Oddaj auto, jakim je odebrałeś

Pożyczając auto z wypożyczalni, jesteśmy pewni, że otrzymamy je czystym oraz cześciowo zatankowanym. Dlatego też postarajmy się o to, aby oddać w takich samym stanie. Oprócz wizyty na stacji benzynowej może być potrzebne odwiedzenie myjni, ale samochód jest znacznie ubrudzony.

To, w jakim w stanie oddamy auto, ma duże znaczenie na poniesione przez nasz koszty. Nawet jeżeli udało nam się znaleźć atrakcyjną ofertę, możemy zapłacić dodatkowe opłaty ryczałtowe, jeśli samochód zostanie zwrócony w zaniedbanym stanie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here