Na wakacje do Dubaju: o czym warto wiedzieć?

O czym należy wiedzieć wyruszając na wakacje do Dubaju? Przeczytaj koniecznie!

Dubaj to kraj, który zaskakuje. Jednocześnie, wokół wycieczek do tego kraju narosło wiele legend. Ostatnio wycieczki do Dubaju kojarzą się jednoznacznie źle ze względu na zwyczaje modelek i pseudo celebrytek, które dorabiają na większą skalę w Dubaju jako hostessy na imprezach organizowanych przez szejków. Warto jednak wiedzieć, że Dubaj to nie tylko książęta z arabskich rodów. To przede wszystkich hiper nowoczesne miasto. Wielbiciele luksusów i zakupów w drogich miejscach będą zachwyceni. Warto jednak udać się na wakacje do Dubaju również wówczas, gdy poszukujemy ciekawych miejsc, które można zwiedzać niewielkim kosztem.

Picie alkoholu w miejscach publicznych w Dubaju
To, o czym powinniśmy wiedzieć przed wyjazdem do Dubaju to przede wszystkim zakaz picia alkoholu dla miejscowych. Ma to swoje podłoże oczywiście w religii wyznawanej na tych terenach. Jednak spokojnie – dotyczy to tylko mieszkańców tego miasta. Zupełnie inne standardy odnoszą się do turystów przybywających tutaj z innych części świata. Mieszkańcy Dubaju wiedzą, że nie wszędzie na świecie jest tak jak u nich. Nie jest prawdą, że w Dubaju trudno znaleźć sklep, w którym można kupić alkohol. Niektórzy turyści narzekają, że jedynym miejscem, w którym można znaleźć w miarę zaopatrzony bar z alkoholem to hotele dla zachodnich turystów. W rzeczywistości jednak w Dubaju są sklepy alkoholowe, ale jest ich faktycznie mniej niż w Polsce.

Czy w Dubaju można nosić krótkie spódniczki?
Będąc w Dubaju przekonamy się, że na ulicach panuje zupełnie inna moda niż w innych częściach świata. Kobiety tutaj chodzą zakryte: nie mogą pokazywać nagości. Jest to podyktowane religią. To, że turystyki chodzą tutaj rozebrane nie powoduje, że mieszkańcy Dubaju je odrzucają z miejsca jako nieczyste. Wystarczy jednak powiedzieć, że mieszkańcy Dubaju nie rozumieją zwyczaju odsłaniania nóg w szortach przez kobietę w miejscu publicznym. Może to doprowadzić do licznych nieporozumień, gdy okaże się, że fakt pokazywania gołych nóg przez kobietę zostanie odebrane przez dubajskiego mężczyznę jako znak, że jest otwarta seksualnie na kontakty ze wszystkimi mężczyznami.

Turystyki, które chodzą w bluzkach z odkrytymi ramionami lud w krótkich spódniczkach spotyka czasami bardzo żywiołowe nawoływanie, aby ubrała się. W tym rejonie świata prawo do decydowania o tym, jak się ubieramy nie jest respektowane i należy mieć na uwadze, że niejedna kobieta została w Dubaju po prostu pobita za to, że pokazała na ulicy zbyt dużo ciała. Czyli na przykład gołe kostki pod długą spódnicą.

Dubaj – wakacje: ciekawostki
Ciekawostką o Dubaju jest fakt, że to miasto powstało w latach siedemdziesiątych z zupełnego pustkowia. Wcześniej na tym miejscu przemykały wielbłądy. Niesamowite bogactwo miasta powstało właściwie z dnia na dzień, wraz z odkryciem tutaj złóż ropy naftowej. Obecnie jednak wydobycie ropy naftowej nie jest już głównym środkiem utrzymania miasta. Największe dochody w mieście czerpie się z turystyki i z transakcji finansowych.

Jak dolecieć do Dubaju?
Dubaj to miejsce, do którego obecnie można dolecieć niemal za darmo. Lot, który kosztuje około 300 zł w jedną stronę, bez przesiadek, z Katowic, to bardzo dobra cena. Co ciekawe, taką cenę możemy znaleźć naprawdę często. Warto więc poszukać na stronach linii lotniczych i rezerwować tanio loty. Do Dubaju leci się około 6 godzin. Lotnisko znajduje się w oddaleniu około 40 km od centrum Dubaju. Aby dostać się z lotniska do centrum Dubaju, należy wziąć autobus z płyty lotniska, który dowiezie nas do najbliższej stacji metra. Metrem dostaniemy się już do dowolnego punktu w mieście. Autobusem można dostać się z lotniska do metra w zasadzie przez całą dobę. Autobusy można łapać co godzinę. Kurs zajmuje około półtorej godziny.

Gdzie leży Dubaj?
Kilka faktów o położeniu geograficznym tego kraju. Dubaj znajduje się na skrajnej nizinie. Wokół roztacza się największa piaszczysta pustynia świata: Ar-Rab al-Chali. To właśnie na tę pustynie organizuje się liczne wycieczki fakultatywne z Dubaju.

Dubaj – atrakcje
W Dubaju jest dość drogo. Ceny noclegów są wysokie, mimo że w mieście znajduje się rozbudowana baza hoteli. Turyści przemierzający świat z plecakami nie są tutaj zbyt przyjaźnie witani – nie ma hosteli, ceny w restauracjach są wysokie, niema zabytków, ani nie ma typowo klimatycznych miejsc z duszą do zobaczenia. Dubaj nastawiony jest na rozrywkę typu drogie zakupy, drogie wycieczki fakultatywne, bardzo dobrej jakości salony piękności, SPA, a także rajdy po pustyni. Można tutaj też uprawiać sporty wodne, jednak to również nie będzie tania rozrywka.

Kiedy najlepiej lecieć do Dubaju?
Dubaj to miejsce, w którym latem panują ekstremalnie wysokie temperatury. Jednak życie w tym mieście jest bardzo wygodne: wszędzie jest silna klimatyzacja. Może ona wprawdzie doprowadzić nas do choroby już w pierwszych dniach podróży. Trzeba przyzwyczaić struny głosowe do takich dużych amplitud temperatur w czasie poruszania się po mieście. Na chodnikach skwar nie do zniesienia, a w autobusach przyjemny chłód.
Najlepszym czasem do zwiedzania Dubaju jest oczywiście maj, kwiecień, a także wrzesień. Jest to czas, kiedy będzie bardzo ciepło, ale nie nieznośnie upalnie. Są to jednak miesiące, w których ciemno robi się błyskawicznie: już o 18:00 będzie zupełnie ciemno.

Plażę w Dubaju
Jedną z rozrywek podczas wakacji w Dubaju jest udanie się na plażę. Znajdują się tam bary, dobre kluby, a po piasku przechadzają się najpiękniejsze kobiety świata. Dubaj traktowany jest od jakiegoś czasu jako miejsce na wakacje dla bogaczy i modelek. Nic więc dziwnego, że atrakcje, jakie są oferowane przy plażach, są dość drogie. Nie ma typowych straganów z pamiątkami. Są za to drogie sklepy z dobrej jakości winami.

Ceny w Dubaju
Poza bardzo turystycznymi miejscami, jakimi są plaże, ceny w Dubaju nie są wygórowane. Taksówka w centrum może kosztować tyle, co w Warszawie. Obiad dla dwóch osób może kosztować jedynie 15 euro. Bilet dobowy do poruszania się komunikacją miejską nie wyniesie więcej niż 20 zł.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here