Niedźwiedzie polarne

Niedźwiedzie polarne to znane zwierzęta już najmłodszym dzieciom i bardzo lubiane, ponieważ ich wygląd jest dla nich zachęcający ze względu na to że, zwierzęta te wizualnie są bardzo sympatyczne. Należy jednak pamiętać, uświadamiając dziecko że z natury są one niebezpieczne dla człowieka i bezpośrednie spotkanie z niedźwiedziem polarnym może być nieprzyjemne i źle się skończyć.

Postać niedźwiedzia polarnego jest często dostępna dla dzieci w formie zabawek, co je nieco idealizuje, jednakże zazwyczaj te zabawki potrafią dziecku umilić czas i często nawet wpłynąć na zainteresowanie i rozwój jego wiedzy dotyczący tych zwierząt oraz ich środowiska naturalnego.

Niedźwiedzie polarne jako zabawki to przede wszystkim milusie maskotki do przytulania, figurki kolekcjonerskie czy…klocki. Szczególnie warto zwrócić uwagę na tą ostatnią propozycję zabawek i oferowaną przez duńską firmę klocków Lego, serię Lego Arctic ponieważ może się okazać, że mały fan mroźnych klimatów poczuje szybsze bicie serca. Poza tym seria klocków o tej tematyce to niezła propozycja dla miłośników podróży oraz wszelakich wyzwań badawczych, zarówno tych małych adeptów aspirujących na stanowisko zoologa, jak i ich ciekawych świata, rodziców. A ten kto kocha zwierzęta, będzie na pewno zadowolony jak otwierając swoje pudełko z klockami zobaczy tam urocze pingwiny!

5 ciekawostek o niedźwiedziach polarnych i polarnej części świata

  1. Niedźwiedzie polarne są ściśle związane z pojęciem świata polarnego na naszej kuli ziemskiej, ponieważ to właśnie od nich wywodzi się nazwa obszaru bieguna północnego czyli Arktyka, której kierunek został wyznaczony poprzez obserwację rozgwieżdżonego nieba i położenie na nim gwiazdozbioru Wielkiej Niedźwiedzicy.
  2. Niedźwiedzie polarne występują na biegunie północnym – na Arktyce, nie zamieszkują bieguna południowego z powodów migracyjnych.
  3. Niedźwiedzie polarne żyją głównie na lodzie, gdzie mają możliwość szybkiego upolowania fok, które są ich głównym posiłkiem.
  4. Położenie geograficzne powoduje, że polarne części świata, Arktyka i Antarktyda są najmniejszymi regionami na planecie, a najcieplejszym miesiącem jest lipiec, kiedy to temperatura wskazuje 0 stopni Celsjusza.
  5. W polarnych rejonach świata występują dni i noce polarne, trwające często po pół roku, a nawet dłużej, dzieląc rok na pół w okresie od marca do września (dzień polarny) i od września do marca (noc polarna).

Polarny klimat w serii Lego Arctic i sposób na pełną przygód zabawę

Wracając jednak do tematyki zabawek i klocków Lego, to warto przyjrzeć się nieco bliżej serii Arctic, która w swojej ofercie ma ciekawe propozycje, szczególnie dla dzieci, które nie boją się wyzwań i chętnie uczestniczą w nowych przygodach.

W serii która była wydawana w latach 2000 – 2001 i później, pojawiło się wiele zestawów, dzięki którym mały użytkownik klocków Lego ma możliwość eksplorowania mroźnego świata wraz z kompanią bohaterów: minifigurek oraz znanych popularnych gatunków zwierząt.

Odkrywcy, których spotkają tutaj dzieci, to grupa odważnych śmiałków nie obawiających się zimna i niewygody, ponieważ ważniejsze dla nich są odkrycia, które dzięki własnej ciekawości świata mogą odnaleźć, a następnie zaprezentować całemu gatunkowi ludzkiemu i tym samym wznieść ich wiedzę na znacznie wyższy poziom.

Twoje dziecko, jako początkujący odkrywca pozna wygląd specjalistycznej stacji badawczej w zestawie Lego 6575 Arctic Stacja polarna, oraz dowie się w jaki sposób odkrywcy pracują w terenie za pośrednictwem zestawów: Lego 6520 Arctic Mobilna stacja badawcza i Lego 6586 Arctic Polarny pojazd badawczy.

Zestawy te mają na celu nie tylko zapewnić dziecku dobrą zabawę, bo na przykład, dzięki jednej z propozycji, jak zestaw klocków Lego 6586 Arctic Polarny pojazd badawczy mają oni możliwość poznać sposoby eksplorowania i badania terenów arktycznych przez mini bohaterów, a następnie odnieść tą wiedzę do rzeczywistości oglądając programy dotyczące tematyki polarnej.

Zestaw ten pomimo że jest niewielki, to zaspokoi potrzebę zabawy dziecka, jak i rozwinie jego umiejętności konstrukcyjne podczas budowania zestawu. Dziecko w rezultacie otrzymuje specjalistyczny pojazd wraz z jedną minifigurką odkrywcy oraz rzadko pojawiającą się figurkę niedźwiedzia polarnego.

Uroczy niedźwiedź polarny w zestawach klocków Lego

Można powiedzieć, że niedźwiedź polarny pojawiający się w zestawach klocków Lego budzi w dzieciach bardzo dużo ciekawości i dla niektórych z nich staje się ulubioną figurką. Nie bez powodu, bo dzieci z reguły są zwierzętami zafascynowane, a tym bardziej tymi, które nie są przez nie spotykane na co dzień i są raczej dla większości z nich nieosiągalne do zobaczenia czy tym bardziej bliższej interakcji.

I właśnie tutaj, dzięki figurce niedźwiedzia polarnego mogą one poznać bliżej, szczególnie w serii Arctic, dzieci mają możliwość by zobaczyć jego naturalne oblicze czyli tą stronę drapieżną tego zwierzęcia, które wcześniej miały one poznać jako uroczą maskotkę czy wersję z klocków Lego Duplo jako sympatycznego misia z dużymi przyjaznymi oczyma. W serii Arctic mamy białego niedźwiedzia polarnego który szeroko otwiera swój pysk w celu ostrzeżenia naszych małych odkrywców, by lepiej nie zbliżali się za bardzo, bo może ich zaatakować.

Figurka niedźwiedzia jest wykonana starannie i z dbałością o szczegóły, odwzorowuje ona prawie idealnie prawdziwego zwierzaka, więc dziecko bez problemu rozpozna go w książkach czy podręcznikach szkolnych, a być może nawet będzie ona dla niego inspiracją do zainteresowania się życiem tych zwierząt w przyszłości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here