Wakacje w Hiszpanii

Hiszpania to państwo położone w zachodniej części Europy Południowej. Obejmuje ono także Baleary, Wyspy Kanaryjskie oraz mniejsze wysepki i tereny położne przy kontynencie Afrykańskim. Językiem urzędowym tego kraju jest język hiszpański, a panującym ustrojem politycznym jest demokracja.
Pod względem geograficznym tereny należące do tego regionu są przeważnie górzyste i wyżynne. Jednak wysapują tu także tereny nadmorskie, piękne plaże i piaszczyste obszary. Hiszpania jest krajem zróżnicowanym klimatycznie. Na północnym zachodzie kraju występuje klimat chłodny i deszczowy, natomiast na równinach Andaluzji można cieszyć się suchymi i gorącymi warunkami atmosferycznymi.
Ze względu na niesamowitą kulturę, ciekawe tereny oraz ciepły klimat, Hiszpania jest często odwiedzanym przez turystów regionem.
Można tu znaleźć wiele krain, które warte są odwiedzenia.
Jednym z bardzo popularnych kierunków jest Majorka. Jest to część Balearów. Wybrzeże jest pełne pięknych, piaszczystych plaż, niesamowitych widoków oraz cudownych zakątków, które sprawią, że czas tam spędzony będzie niezapomniany. Teren ten charakteryzuje się śródziemnomorskim klimatem oraz bardzo sprzyjającą plażowiczom pogodą. Znajduje się tam wiele cudownych plaż, a piękno i temperatura wody przyciąga miłośników sportów wodnych. Jest to miejsce, do którego można wybrać się niemalże w każdym miesiącu. Pogoda we wrześniu czy listopadzie bardzo dobrze nadaje się do płazowania i odpoczynku. Na Majorce jest także mnóstwo innych atrakcji turystycznych oraz wydarzeń kulturowych. Bardzo znanym, a także fantastycznym miejscem jest stolica Majorki – Palma de Mallorca. Można tam poczuć panujący klimat, spacerując wąskimi uliczkami, oglądając zabytkowe budowle i rezydencje. Warto odwiedzić miejsca takie jak Katedra La Seu, Pałac de l’Almudaina czy kurort Cala d’Or. Do niezwykłego terenu Majorki należą także terenu góry Tramontana. Znajdują się tam przepiękne wodospady, ukryte w skałach górskich. Majorka to miejsce, które zachwyci miłośników plażowania, pięknej natury i bogatej kultury.
Hiszpania – wakacje, które warto spędzić w tym kraju, można zorganizować także w innych regionach. Bardzo znanym i chętnie odwiedzanym miejscem jest Barcelona. Jest to kultowe miejsce, a samo miasto przyciąga wyjątkową architekturą, niepowtarzalnym klimatem oraz mnogością atrakcji turystycznych. Można zobaczyć tam najbardziej znane zabytki świata, a także poznać kulturę oraz smaki Hiszpanii.
Głównymi zabytkami Barcelony są Sagrada Familia. Jest to secesyjny kościół, o statusie bazyliki mniejszej. Obiekt ten został zbudowany przez Autonio Gaudiego, który pracował nad projektem blisko 40 lat. Świątynia jest odzwierciedleniem przyrody, a jego fragmenty odzwierciedlają postaci gołębi, pelikanów, a także różnych roślin.
Innym bardzo cenionym przez turystów miejsce Barcelony jest Parc Guell. Jest to miejsce bardzo magiczne i wyjątkowe, stworzone także przez Antonio Gaudiego. Do parku można dostać się czterema wejściami, a kolejność zwiedzania zależy od wyboru początku trasy. Na terenie parku można znaleźć taras widokowy, pawilony wzniesione na początku lat 1900-nych, a także kamienną ścieżkę i wiele innych atrakcji.
W Barcelonie warto także skupić swoją uwagę na Barri Gotic. Jest to stara część miasta, która składa się z wielu dzielnic. Głównym jej punktem jest plac i katedra św. Eulalii.
Nad sama Barceloną wznosi się wzgórze Montjiuc, na które warto wybrać się w formie spaceru. Na wzgórzu znajdują się słynne fontanny, które są atrakcją dla turystów, a z ich udziałem organizowane są niesamowite nocne pokazy.
W Hiszpanii jest jeszcze wiele innych wartych odwiedzenia miejsc. Nie tylko te popularne miasta stanowią atrakcje państwa. Aby oddalić się trochę od zgiełku i mnogości turystów, można wybrać tereny mniej znane. Nie oznacza to jednak, że nie są one warte zwiedzenia i spędzenia cudownych wakacji.
Idealnym miejscem na wakacje w Hiszpanii jest Malaga. Miasteczko to położone jest nad morzem i można znaleźć tam wiele zabytków i ciekawych zakątków. Warto spędzić czas na przepięknej plaży o nazwie Malaguetta, na której jest czysty i ciepły piasek, a także wiele restauracji, barów i innych budek proponujących różnorakie usługi.
Odwiedzając Hiszpanię, każdy powinien choć na chwilę zatrzymać się na południu państwa, w miejscu zwanym Ścieżką Króla. Caminito del Rey, bo tak nazywa się ten rejon, to trasa, która rozpościera się wzdłuż stromych ścian wąwozu. Niegdyś trasa ta była uważana za najniebezpieczniejszą trasę widokową na świecie. Spacer wytyczonym szlakiem pozostanie w pamięci każdego turysty.
Hiszpania posiada także takie zjawiska jak Różowe Jezioro w Alicante. Jego zabarwienie ma kolor różowo- czerwony i charakteryzuje się słonym smakiem. Barwa wody zależna jest od pory roku, a aby zobaczyć ten niesamowity efekt, należy odwiedzić miejsce w lipcu lub sierpniu.
Innym z popularnych miejscem wypoczynkowym jest Teneryfa, która nazywana jest Wyspą Szczęśliwych. Jest to kraina pełna kontrastów, bowiem panują tu z jednej strony susze i wypalony krajobraz, a z drugiej tereny pełne zieleni, pięknych plaż i przejrzystej wody. Teneryfa jest miejscem, w którym można oddać się przyjemności plażowania i leniuchowania nad wodą, a także będzie świetnym sposobem na aktywne spędzenie czasu. Podczas spacerów można natknąć się na niesamowite odmiany roślinności, zobaczyć wulkany, lub wybrać się do wioski Masca. Będąc na Teneryfie, warto wybrać się na podróż kolejką linową, którą można wjechać na wysokość ponad 3,5 tys. m. n.p.m.
Wybierając Hiszpanię na spędzenie niesamowitych wakacji, można być spokojnym o warunki pogodowe. Jest to kraj ciepły, w którym przez wiele miesięcy panuje słoneczny klimat.
Warto odwiedzić kurorty nadmorskie, jak i miejsca bogate kulturowo i architektonicznie. Popularnymi rejonami turystycznymi z pewnością są wybrzeża Costa del sol, Costa Brava, Costa Bianca Verde, Costa Vasca.
Tereny Hiszpanii są bardzo piękne, a atrakcje, które można podziwiać sprawią, że wakacje będą udane i długo pozostaną w pamięci podróżującego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here