Agroturystyka w Wielkopolsce

Agroturystyka z roku na rok staje się coraz bardziej popularnym sposobem na urlop z rodziną. Wczasy na łonie natury, wśród lasów i łąk pozwalają wypocząć, nabrać nowych sił i energii.

Czym jest agroturystyka?

Turystyka wiejska, inaczej agroturystyka, jest to rodzaj wypoczynku na wsi, zazwyczaj u rolnika, który dodatkowo oferuje noclegi dla turystów. Dzisiaj, są to najczęściej miejsca nastawione głównie na przyjmowanie gości. Często działalność rolnicza odchodzi na dalszy plan. Mimo to, miejsca takie z założenia mają przybliżać do natury, gwarantować obcowanie ze zwierzętami, pokazywać wiejski sposób na życie.

Dlaczego warto odwiedzić Wielkopolskę?

Wielkopolska jest doskonałym miejscem na agroturystykę. Jest bogata w  atrakcje turystyczne, cudowne krajobrazy, jeziora polodowcowe, wzgórza morenowe oraz rozległe lasy, które stanowią jedną czwartą obszaru.

Jakie oferty noclegów są dostępne?

W Internecie, na stronach oferujących zakwaterowanie dostępne są  ciekawe oferty noclegów. Dzięki ocenie turystów można wybrać te najbardziej wartościowe. W Wielkopolsce większość gospodarstw agroturystycznych umiejscowiona jest z dala od miejskiego zgiełku, w pobliżu miejsc o urozmaiconej rzeźbie terenu. Należy tu wymienić miejscowości takie, jak Marszewiec, Krzyszkowo, Cichowo, Wierzyce, Zajączkowo, Klotyldzin, Murzynowo Kościelne oraz Ceków. Przyciągają turystów gospodarstwa w Cielczy oraz Międzychodzie.

Jakie atrakcje oferują gospodarstwa agroturystyczne w Wielkopolsce?

Obiekty oferują nocleg w pokojach o swojskim klimacie oraz posiłki, często regionalne. Dodatkowo goście mają możliwość spędzić czas jeżdżąc konno, przygotowując posiłki typowe dla danego obszaru czy tworząc regionalne rękodzieło. Wolny czas umilą wycieczki piesze lub rowerowe, przejażdżki bryczką lub wieczory przy ognisku.

Jakie kształtują się ceny noclegów dla agroturystyki?

Ceny zależą od standardu noclegu. Dostępne są oferty już od 20 złotych za dobę, jednak za komfortowo wyposażone pokoje trzeba zapłacić około 100 złotych za dobę.

Czy warto wybrać agroturystyczne gospodarstwo w Wielkopolsce? Jeśli cenisz sobie spokój oraz piękną przyrodę, ten rodzaj wypoczynku jest z pewnością dla Ciebie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here