Ciekawe kierunki wakacyjne 2019

Planujesz wakacyjny wyjazd, ale nie możesz się zdecydować na żaden kierunek? Jesteś już zmęczony hiszpańskimi plażami, włoskimi miastami, na wyspach kanaryjskich już byłeś a na samą myśl o urlopie nad polskim morze przechodzą cię ciarki? Wytwórnia Wypraw przybywa z pomocą! Nasza firma zajmuje się organizacją wycieczek już od 2002 roku i specjalizuje się w nieco mniej standardowych kierunkach, jeszcze nieodkrytych przez tłumy turystów, takich jak środkowe Bałkany, Europa Wschodnia czy kraje byłych republik ZSRR.

Albania

Położona nad Adriatykiem oraz Morzem Jońskim Albania jest ciekawą alternatywą dla wczasów w Grecji czy Chorwacji, ponieważ warunki klimatyczne oraz krajobraz tych krajów jest zbliżony. Szmaragdowe plaże, rozległe jeziora, pofalowany, górzysty krajobraz.. To właśnie jest Albania! Znajdziemy tam również liczne obiekty architektury sakralnej oraz średniowieczne warownie. A turystów zdecydowanie mniej.

Azerbejdżan

Przez położony nad Morzem Kaspijskim Azerbejdżan przechodzi pasmo górskie Kaukaz. Kraj ten jest więc ciekawą propozycją zarówno dla miłośników trekkingu, jak i tych, którzy preferują wypoczynek na plaży. W Baku, stolicy państwa będziemy mogli skorzystać z oferty licznych kurortów oraz nowoczesnej infrastruktury miejskiej. W architekturze dostrzeżemy oryginalne połączenie charakterystycznych dla okresu radzieckiego monumentalnych budowli z wpływami o orientalnym rodowodzie.

Kazachstan

Jest to największe z państw powstałych po rozpadzie Związku Radzieckiego, a jednocześnie jedno z najbardziej strzeżonych przed turystami. To właśnie na kazachskich stepach Rosjanie przeprowadzali testy głowic jądrowych, miejsca te do dziś pozostają pilnie strzeżone przed nieproszonymi gośćmi. To również tam znajduje się kosmodrom Bajkonur, skąd na orbitę wyleciał Jurij Gagarin. Jeśli chodzi o tamtejszą przyrodę, to można powiedzieć o niej jedno – zapiera dech w piersiach. Strzeliste pasma górskie, bezkresne stepy, pustynie, wielkie jeziora… Jest tam wszystko! Stolica w Nur-Sułtan z kolei zrobi wrażenie na amatorach monumentalnej architektury.

Uzbekistan

Pałace rodem z baśni tysiąca i jednej nocy, kolorowe mozaiki, pustynno-górzysty krajobraz… oto Uzbekistan! Kraj ten bywa również nazywany Sercem Jedwabnego Szlaku, który niegdyś prowadził z Chin do Egiptu i Bizancjum. Było to miejsce przenikania się wpływów Wschodu i Zachodu, czemu zawdzięcza swoje kulturowe bogactwo i różnorodność. Wybierając się Uzbekistanu nie możemy pominąć kompleksu pałacowego w Samarkandzie, pałacu Kokand ani wycieczki nad Morze Aralskie – obecnie wysychające.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here