plażowanie w Międzyzdrojach

Międzyzdroje to doskonałe miejsce na urlop nad morzem. Strzeżone kąpieliska, piaszczyste plaże, bliskość Wolińskiego Parku Narodowego czy infrastruktura uzdrowiskowa sprawiają, że co roku miejscowość odwiedza nawet 100 tysięcy osób. W tym roku Międzyzdroje stały się prekursorem bezpiecznego plażowania. Znajdź więc swoje apartamenty z widokiem na morze i działaj! Na pewno przyda Ci się odpoczynek.

Międzyzdroje znajdują się na zachodnim wybrzeżu Morza Bałtyckiego, nad Zatoką Szczecińską. Położenie sprawia, że panują tu wprost idealne warunki do plażowania. Międzyzdroje mogą pochwalić się też rozbudowaną bazą noclegową, która obejmuje zarówno pokoje hotelowe, jak i kwatery prywatne czy kameralne pensjonaty. Dobrym miejscem na nocleg są również prywatne apartamenty z widokiem na morze.

Piaszczysta plaża w Międzyzdrojach

Plaża to bez wątpienia największa z atrakcji Międzyzdrojów. Ciągnie się na długości sześciu kilometrów i ma szerokość od 30 do 50 metrów. Jest pokryta drobnym piaskiem. Na atrakcyjność plaży dodatkowo wpływa bliskość malowniczych klifów i pasmo wydm oddzielające ją od miasta.

Do dyspozycji turystów wypoczywających na plaży są trampoliny i zjeżdżalnie wodne. Dzieciom spodobają się natomiast place zabaw. W bezpośrednim sąsiedztwie plaży znajduje się również wiele kawiarni, barów i punktów gastronomicznych.

Przy plaży znajduje się molo o długości niemal 400 metrów. Powstało na początku XX wieku, jednak na przestrzeni lat było wiele razy rozbudowywane, ponieważ niszczyły go morskie fale. Dziś jest popularnym miejscem na spacer, pełni również rolę przystani morskiej.

Ciekawostką jest również znajdująca się około trzech kilometrów na zachód od centrum miasta plaża naturystów. Ogromną popularnością cieszyła się zwłaszcza w latach 70. i 80., kiedy to odbywały się tu zloty oraz wybory miss i mistera naturystów. Dziś jest wprawdzie nieco spokojniej, jednak wciąż na plaży w Międzyzdrojach można spotkać miłośników opalania się nago.

Apartamenty Międzyzdroje. Bezpieczeństwo przede wszystkim

W Międzyzdrojach powstał w tym roku również pierwszy w Polsce plażowy sektor bezpieczeństwa. Znajduje się po lewej stronie molo. W trosce o ograniczenie możliwości zarażenia się koronawirusem przygotowano specjalne strefy do opalania – są to boksy oddzielone od siebie kolorowymi banerami i rozmieszczone zgodnie z zasadami dystansu społecznego. Sektor bezpieczeństwa ma długość 80 metrów i szerokość 10 metrów. Korzystanie z boksów jest bezpłatne.

Co ważne – również obiekty oferujące noclegi w Międzyzdrojach dbają o bezpieczeństwo turystów. Dobrym przykładem są prywatne apartamenty w Międzyzdrojach należące do portfolio firmy Sun&Snow. Biura obsługi klienta są przystosowane do przyjmowania gości z zachowaniem wymaganego odstępu oraz zaopatrzone w płyn do dezynfekcji rąk. Po każdym pobycie personel sprzątający wyposażony w przyłbice, maseczki ochronne oraz rękawiczki dokładnie dezynfekuje i wietrzy apartament. W Międzyzdrojach znajduje się również specjalny apartament wyznaczony i przygotowany dla osób, u których wystąpi podejrzenie zakażenia koronawirusem.

Zobacz apartamenty Międzyzdroje i ciesz się bezpiecznym pobytem nad morzem!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here