Egzotyczne wakacje na tropikalnych wyspach

Egzotyczne wakacje na Karaibach
Karaiby to jeden z najchętniej wybieranych kierunków wakacyjnych dla tych, którzy chcą mieć egzotyczne wakacje. Wśród wysp znajdujących się na Karaibach na szczególną uwagę zasługuje niewielka wyspa Holbox. Jest to istny raj na ziemi. Znajduje się niemal na końcu świata, niewielu o niej wie, łatwo się na nią dostać. Znajduje się na płytkim morzu (od lądu dzieli ją jedynie laguna, a nie otwarte morze czy ocean). Ma 43 kilometry szerokości. Słynie z plaż, po których przechadzają się dziko pelikany i flamingi. Na wyspie nie ma ruchu samochodowego, w całości można przejść ją pieszo bez spotkania ani jednego pojazdu. To bardzo wycisza i relaksuje. Towary przewożone są za pomocą rowerów i motorowerów. Na wyspie stale stacjonuje ponad 2 tysiące osób. Jednak liczba turystów, która tutaj przybywa, jest kilkanaście razy większa w sezonie niż liczba mieszkańców.

Dlaczego warto wybrać się na karaibską wyspę Holbox?
Warto udać się na tą wyspę, jeśli jesteśmy zmęczeni dużą ilością turystów stacjonujących u wybrzeży Meksyku. Na wyspie są kolorowe, egzotyczne budynki, a także sporo artystów ulicznych, których oglądanie może zajmować nam sporo czasu podczas wakacji. Wyspa ma ciekawą historię: podobno to właśnie tutaj osiedlali się pierwsi Majowie. Dziś mieszkańcy wyspy zajmują się głównie połowem ryb. Z tego się utrzymują i z tego słyną. Ciekawostką dla turystów jest też możliwość pływania z rekinami. Dzięki niesamowitej przejrzystości wody możemy tutaj w pełni zobaczyć, jak wyglądają te wielkie zwierzęta.

Pływanie z rekinami
Pływanie z rekinami na tej meksykańskiej wyspie jest całkowicie bezpieczne. Koszt jednorazowego nurkowania wśród dużych rekinów to około 150 dolarów za osobę. Zamiast pływania, możemy wynająć sobie kajak i wyruszyć na poszukiwanie tych zwierząt. Nie jest to zabronione. Kosztuje grosze i nie jest też niebezpieczne. Szczególnie tego typu rozrywkę lubią turyści z Rosji.

Wyspa znana jest wśród mieszkańców Meksyku jako czarna – wszystko przez to, że na jej terenie znajdują się lasy namorzynowe. Zabarwiają one wody w charakterystyczny ciemny sposób. Nie ma tutaj banków, dlatego walutę należy przywieźć ze sobą. Nie ma tutaj żadnych sieciowych restauracji oraz wielkich sklepów. Jedzenie kupimy w miejscowych sklepikach rozprowadzających głównie lokalną żywność. O chlebie możemy oczywiście zapomnieć.

Nie każdy z nas zdaje sobie sprawę z tego, że jeśli chcemy mieć egzotyczne wakacje, warto udać się do Meksyku. Mimo że stereotypowo postrzegamy ten kraju jedynie jako miejsce, w którym można zobaczyć wielkie świątynie Majów lub charakterystyczne male miasteczka z kolorowymi domkami, to jednak Meksyk jest też miejscem rajskich wakacji. Wybrzeże wygląda niesamowicie: plaże w Grecji czy we Włoszech nie dorównują im w kwestii pogody, urody plaż ani koloru morza.
Najciekawsze wakacje będziemy mieć na półwyspie Jukatan. Oblewają go turkusowe wody Zatoki Meksykańskiej. Mamy tutaj wielką riwierę Maya, do której przybywa na co dzień mnóstwo turystów. Każdy turysta powinien tutaj zawitać, aby zobaczyć bardzo specyficzny i zarazem niezwykle ładny kolor Morza Karaibskiego. Dodatkowo, egzotyczne wakacje w Meksyku warto połączyć ze zwiedzaniem.

Cancun
To miasteczko jest prawdziwą wisienką na torcie dla wszystkich osób, które chcą zwiedzać Jukatan i mieć egzotyczne wakacje w Ameryce. Jest to małe miasteczko, które powstało w latach 60. Dwudziestego wieku. Przed rozwinięciem się miasta, istniała tutaj mała wioska rybacka. Cancun powstało z inicjatywy władz Meksyku, które chciały stworzyć tutaj drugie Acapulco. Jest to istotnie obecnie bardzo nowoczesny kurort turystyczny, pełne wspaniałych nowoczesnych hoteli i udogodnień dla turystów. Nie jest to jednak miejsce, w którym należy szukać klimatu prawdziwego Meksyku. Warto udać się do Cancun na wakacje all inclusive, ale niekoniecznie trzeba szukać tutaj miejscowego folkloru. Będziemy na pewno zaskoczeni bardzo dobrą jakością usług, ale niekoniecznie zobaczymy tutaj, jak żyją prawdziwi Meksykanie.

Egzotyczne wakacje na Bali
Kolejnym miejscem, do którego warto udać się na egzotyczne jest słoneczna wyspa Bali. Dotarcie na niej, jak i opłacenie hoteli i wyżywienia będą tańsze niż udanie się na egzotyczne wakacje do Meksyku. Bali znajduje się po zupełnie innej stronie świata.

Bali to indonezyjska wyspa. Jeśli chcemy polecieć na wczasy na Bali, powinniśmy zaszczepić się przeciwko Malarii i Polio. Ważne jest również przestrzeganie pewnych zasad: do spania zasłaniamy się moskitierą, a w czasie podróży po wyspie nie pijemy wody z kranu (w tym nie bierzemy lodu do drinków). Na Bali znajdują się resorty, które poziomem nowoczesności dorównują tym, które znajdziemy na Dominikanie czy na Półwyspie Jukatan.

Na Bali można udać się bezpośrednio z Polski lub z jednego z azjatyckich miast. Często osoby podróżujące po Azji są na tyle znużone odmiennością, gwarem i wysokimi temperaturami, że nabierają ochoty na wczasy na Bali. Wówczas można dostać się tanio na wyspę za pośrednictwem tanich azjatyckich linii lotniczych Air Asia. Lot może kosztować grosze, jeśli zamówimy go z tygodniowym wyprzedzeniem oraz jeśli będziemy startowali z terenu Azji, a nie Europy. Aby dostać się na bali ze stolicy Malezji, wystarczą zaledwie 3 godziny lotu.
Czy warto polecieć na Bali? Egzotyczne wakacje w tej części są warte swojej ceny? Czy Bali jest przereklamowana? Odpowiedź brzmi: absolutnie nie jest to przereklamowana wyspa i warto udać się tam na wczasy. Zarówno te all inclusive, jak i te organizowane samodzielnie, gdzie noclegi zamawiamy sobie przez internet.

Wakacje na Bali: wiza i opłata wstępna
Aby znaleźć się na Bali, musimy kupić wizę. Można lecieć w ciemno i kupić wizę na lotnisku. Będzie kosztowała około 25 dolarów amerykańskich. Pieniądze można wziąć z bankomatu znajdującego się na lotnisku lub po prostu zapłacić kartą. Jeśli podróżujemy sporo po świecie, warto wyrobić sobie konto multiwalutowe. Dodatkowo, wjazd na wyspę musi być opłacony gotówką: mieszkańcy Bali chcą już na lotnisku równowartość 40 zł. Jest to danina składana przez każdego turystę, który chce mieć wakacje w tym pięknym miejscu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here