Grecja jako kierunek wakacji.

Wybierając swój kierunek wakacji, turyści kierują się różnymi czynnikami. Pogoda, historia, kultura, natura, względy finansowe oraz ekonomiczne to najczęstsze elementy mające wpływ na planowanie wyjazdu. Często odwiedzanym kierunkiem jest Grecja. Wiele biur podróży proponuje różnorakie wycieczki – Grecja śródlądowa lub wyspiarska, to bardzo chętnie odwiedzany rejony.
Grecja to niewielki kraj, który położony jest w południowo – wschodniej Europie. Graniczy on z czterema państwami, którymi są: Albania, Macedonia, Bułgaria i Turcja. Państwo to składa się z części kontynentalnej, a także z około 2500 wysp do niej przynależących. Jest to kraj rozwinięty pod względem ekonomicznym i społecznym, a bogactwo kulturowe i piękno przyrody przyciąga do niej wielu podróżujących.
Wybierając się na wakacje do Grecji należy określić cel wyprawy. Jeśli głównym aspektem jest poznanie jej kultury, zatrzymanie się w starożytnych miejscach, poznanie historii tego państwa należy wybrać kierunki takie jak Ateny czy Saloniki. Grecja kontynentalna pozwala ujrzeć piękne, monumentalne budowle, zachowane z dawnych lat, poczuć prawdziwy grecki klimat i kulturę mieszkających tam ludzi. Oferuje ona bogactwo antycznych zabytków i historycznych zarysów starożytnego państwa.
Znajduje się tam wiele atrakcji turystycznych. Jedną z nich są Delfy, które są uważane za środek świata. Położone są one w południowej Grecji u podnóży gór Parnas. Delfy to antyczne miasto, które zasiedlone zostało jeszcze przed narodzeniem Chrystusa i do dzisiaj pozostawiło wiele zabytkowych i przepięknych miejsc. Ujrzeć tam można zabytkową tarczę z archaicznych czasów, pozostałości zdobień skarbców, rzeźbione kolumny i statuy, mityczne kamienie, ateńską stoę, ołtarz Apollina czy teatr i stadion. Miasto przedstawia przepiękne ruiny i pozostałości po starożytnym życiu, oddaje w pełni antyczny charakter. Zwiedzanie tego miejsca daje wiele zadowolenia i satysfakcji, a różnorodność zachowanych szczątków, w pełni oddaje Grecki klimat.
Innym miejscem kontynentalnej Grecji, które jest warte odwiedzenia są Mykeny – miasto mitologiczne. To miejsce, w którym można ujrzeć pozostałości górnego miasta, ruiny akropolu, pozostałości pałacu, a także grobowce szybowe i komorowe.
Kolejną atrakcją Grecji są bardzo popularne Ateny. Znajduje się tam skupisko antycznych zabytków. Warto skupić się na zwiedzaniu wykopalisk. Najważniejsze punkty zwiedzania to Akropol z Partenonem, Narodowe Muzeum Archeologiczne, Nowe Muzeum Akropolu, Wzgórza Pilopapus, dzielnica Plaka czy Port w Pireusie. Można tu także zasmakować lokalnych produktów i dań oraz zatopić się w grecki klimat i kulturę odwiedzając tamtejsze kawiarenki i tawerny. Ateny to bardzo kontrastowe miasto, które z jednej strony pokazuje starożytną historię i kulturę, a z drugiej zwykłe i chaotyczne życie tubylców. Jest to jednak kultowe miejsce, które z pewnością należy zobaczyć będąc w tym państwie.
Wybierając za swój cel Grecje kontynentalną, turyści powinni nastawić się na zwiedzanie, poznawanie kultury i historii państwa, które zachcą miłośników kultury, sztuki i różnego rodzaju zabytków.
Dla osób, które chcą poznać Grecję z innej strony, oddać się przyjemności plażowania oraz przebywania wśród przepięknej natury, warto polecić odwiedzenie części wyspiarskiej kraju.
Jedną z najpiękniejszych wysp Grecji jest Korfu. Jest to miejsce zróżnicowane pod względem ułożenia terenu. Piękno wybrzeży, wszechobecnie panująca zieleń, tereny wyżynne zapewniają turystom niezliczone możliwości spędzenia swoich wakacji i poznania różnych walorów wyspy. Na wyspie tej znajdują się przepiękne plaże. Niektóre z nich uważane są za najpiękniejsze miejsca świata. Czyste, lazurowe wody Morza Jońskiego pozwalają ” przenieść się do innego świata”. Znajduje się tam wiele cudownych miejsc, które pozwolą odpocząć i zrelaksować się.
Najpiękniejsze miejsca Korfu to Paleokastitsa, Agios Georgios, Canale d’Amore, Porto Timoni czy stare miasto Kerkyry.
Wyspa jest na tyle mała, że można ją zwiedzić zaledwie w ciągu kilku dni, jednak mnogość atrakcji nie pozwala się tam nudzić.
Kolejnym ważnym punktem Grecji wyspiarskiej jest Zakynthos. Królują tutaj przepiękne plaże, niesamowite krajobrazy, winnice oraz gaje oliwne. Miejsce to przyciąga do siebie panującym spokojem, możliwością odpoczynku wśród natury. Można spacerować wśród cudownych klifów, opalać się na pięknych, czystych, piaszczystych plażach, zażywać kąpieli w turkusowych wodach, a także odpoczywać wśród greckich uliczek i knajpek, które przekonują swoim urokiem.
Do greckich wysp należy także Kreta. Jest to największa Grecka wyspa położona na Morzu Śródziemnym. To właśnie tutaj rozwijała się jedna z najstarszych cywilizacji, która pozostawiła po sobie ślady architektury i kultury. Kreta przyciąga niezliczoną ilością atrakcji turystycznych, mnogością przepięknych plaż oraz zdumiewającymi zabytkami. Miejsce to jest odpowiednim kierunkiem dla wszystkich turystów. Swój wypoczynek na plaży można połączyć ze zwiedzaniem i poznawaniem kultury greckiej. Czas spędzać można na wybrzeżu, zażywając kąpieli morskich, jak również odwiedzając porty, miasteczka, restauracje. Głównymi atrakcjami Krety są: Chania – jedno z najpiękniejszych miast wyspy, Knoss, Heraklion, Malia, plaża Elafonisi czy wąwóz Samaria. Na wyspie można aktywnie spędzać czas oddając się przyjemności nurkowania czy spacerowania wśród piękna natury.
Grecja bez względu na kierunek, jaki wybierze każdy turysta, jest państwem bogatym kulturowo, historycznie oraz zabytkowo. Ciepły klimat przyciąga wielu turystów, szczególnie tych chcących wypocząć na cudownych plażach Grecji. Grecy to naród bardzo rodzinny i gościnny, a ich kultura przyciąga do siebie wielu ludzi. Grecka kuchnia jest wyjątkowa, a smaki proponowane przez tubylców, trafią w gusta każdego miłośnika jedzenia i poznawania tradycyjnych przepisów.
Wycieczki organizowane do Grecji pozostaną w pamięci każdego turysty, będą cudownym wspomnieniem na lata. Jest to miejsce, do którego można wracać wielokrotnie i nigdy się nie nudzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here