Gdzie polecieć na egzotyczne wakacje w 2021 roku

Dobrze odpocząć warto, a nawet trzeba. Mimo że wakacje 2021 z pewnością będą w warunkach pandemicznych, to jednak nie należy rezygnować z atrakcyjnego wyjazdu. Odpowiednie procedury higieniczne stosowane zarówno na lotniskach, jak i w hotelach sprawiają, że egzotyczna wycieczka nie stanowi większego zagrożenia dla zdrowia niż pójście na zakupy do sklepu. Dlatego warto zobaczyć, jakie ciekawe kierunki proponuje biuro podróży ITAKA. Oto 5 egzotycznych, a jakże ciekawych miejsc na wakacyjny wypoczynek.

Curacao

Nazwa znana wszystkim smakoszom kultowego likieru, który jest jednocześnie znakiem firmowym Curacao. Jednak ta karaibska wyspa ma znacznie więcej do zaoferowania dla turystów. Uwagę zwracają urocze plaże z delikatnym piaskiem, czasami schowane pomiędzy zatoczkami albo otoczone przez klify. W związku z tym, że pogoda zawsze dopisuje, to kąpieli słonecznych można zażywać przez cały rok (tym bardziej że nie występują tak charakterystyczne dla tego regionu huragany). Nudzić się też nie będą zwolennicy nurkowania, dobrej zabawy i zwiedzania. Warto ruszyć do stolicy Curacao, która nie bez przyczyny nazywana jest małym Amsterdamem.

Wyspy Zielonego Przylądka

Wiele kilometrów piaszczystych plaż, na których często nie ma dużego tłoku, to niewątpliwa zaleta archipelagu znajdującego się na Oceanie Atlantyckim, kilkaset kilometrów od zachodniego wybrzeża Afryki. Wokół wysp panują idealne warunki do sportów wodnych – kitesurfingu, windsurfingu i surfingu. Nie zawiodą się ci, którzy lubią podziwiać naturalne skarby świata podwodnego. A wyjątkowości wyspom dodają równiny powulkaniczne wyglądające jak powierzchnia księżyca oraz wyjątkowe masywy górskie poprzecinane wąwozami.

Malediwy

Malediwy

Archipelag rajskich wysp zlokalizowanych na Oceanie Indyjskim przyciąga turystów cudownymi, spokojnymi plażami z drobnym piaskiem. Jednak nie warto jedynie leżeć w promieniach słońca, ponieważ wokół Malediwów znajdują się fantastyczne rafy koralowe, wśród których można też podziwiać płaszczki, żółwie morskie i przepływające ławice wielokolorowych ryb. A na tych, którzy lepiej czują się w powietrzu, czekają loty awionetką nad atolem. Warto też spróbować specjałów tamtejszej kuchni oraz podziwiać pokazy tradycyjnego tańca.

Zanzibar

Ten archipelag położony niedaleko od wybrzeża Tanzanii zwany jest także Wyspą Przypraw. I rzeczywiście pachnie tam cudownie z powodu upraw wielu aromatycznych gatunków roślin. Jednak nie tylko dla walorów kulinarnych warto pojechać na Zanzibar, i nie tylko dla plaż czy podziwiania raf koralowych. Atrakcją jest Park Narodowy Jozani, w którym buszują gerezy rude, ale i morskie safari na tradycyjnych łodziach dhow. Trudno byłoby też pominąć Kamienne Miasto (wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO) znajdujące się w stolicy.

Madagaskar

Madagaskar

A może wakacje 2021 na wyspie lemurów, tym bardziej że Madagaskar to istny raj na ziemi? Wszyscy, którzy są spragnieni kontaktu z dziewiczą przyrodą, na pewno nie będą zawiedzeni. Na wyspie znajdują się i pustynie, i rozległe równiny, i płaskowyże, i góry wulkaniczne, i lasy podrównikowe. Nie brakuje również piaszczystych plaż. Można więc dobrze wypocząć, ale też podziwiać piękno natury. Niektóre gatunki fauny i flory występują wyłącznie na Madagaskarze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here