Jaka torba termiczna będzie najlepsza na plażę

Plażowanie kojarzy się z kąpielami słonecznymi i skokami do wody, jedzeniem lodów i beztroskim odpoczynkiem. Kiedy słońce niemiłosiernie grzeje, każdy chętnie szuka orzeźwienia. Czy napój przyniesiony rano na plażę ma szansę zachować niską temperaturę przez dłuższy czas? Tak – jeśli jest zapakowany do torby termicznej! Co jeszcze warto o niej wiedzieć? Sprawdź!

Jak działa torba termiczna i z czego jest wykonana?

Głównym zadaniem  torby  jest utrzymywanie niskiej temperatury wewnątrz. Torba termiczna posiada usztywnione ścianki, dzięki którym się nie odkształca. Ma pojemność od 1-25 litrów. Jej środek jest pokryty warstwą materiału o właściwościach termoizolacyjnych. Utrzymuje ona niską temperaturę, dzięki specjalnym wkładom wykonanym z miękkiego żelu lub twardego tworzywa, które mogą mieć kontakt z produktami spożywczymi. Wkłady należy zamrozić przed włożeniem do torby – to one odpowiadają za utrzymywanie niskiej temperatury od kilkudziesięciu minut, nawet do kilkunastu godzin.

Rodzaje toreb termicznych

Na rynku dostępne są torby termiczne na plażę, które różnią się wyglądem i przeznaczeniem.

  • plastikowe torby zamykane na strunę, często dostępne do kupienia w marketach. Są wykonane z wytrzymałego tworzywa i można w nich przenieść np. lody lub schłodzone napoje. Ma ona kilka warstw folii bąbelkowej w środku, która izoluje żywność od cieplejszego powietrza.
  • torby termiczne na pasku – można je nosić na ramię, co jest bardzo wygodnym rozwiązaniem, kiedy wybiera się w krótką trasę, np. na plażę. Wyglądają jak zwykłe torby, ale mogą pomieścić wiele przekąsek lub napojów.
  • torba w kształcie kuferka wyróżnia się tym, że można otworzyć jej górną ściankę i łatwo dotrzeć do wnętrza i wyciągnąć puszkę schłodzonego napoju.
  • plecak termiczny – wygląda jak tradycyjny plecak, ale posiada ścianki o kilku warstwach, których wypełnienie utrzymuje chłód w środku. Posiada główną komorę oraz kilka mniejszych kieszeni.
  • torby termiczne na rower są przeznaczone do mocowania na jednośladzie i tak dopasowane do niego kształtem, żeby nie utrudniały jazdy. Dzięki specjalnym mocowaniom nie przesuną się oraz nie zgubią podczas trasy. Najczęściej są wykonane z wodoodpornego materiału.

Czym kierować się przy wyborze?

Jaka torba termiczna jest najlepsza? Wybór torby jest uzależniony od tego jaką ilość przekąsek i napojów chcemy przetransportować i czas, w jakim powinna gwarantować chłodzenie. W torbie w formie kuferka można przetransportować ciepły posiłek lub nawet  kanapki czy przekąski. Płaskie torby z kolei, świetnie sprawdzą się do przechowania i chłodzenia napojów. Jeśli torba termiczna jest potrzebna tylko na krótkie wyjście, żeby przetransportować napoje lub żywność, warto wybrać tańszy model. Droższe, chłodzą do kilku godzin – te najlepiej zabrać ze sobą na plażę albo na grilla na działkę. Wreszcie pozostaje kwestia wyboru odpowiedniej pojemności, tak, aby torba termiczna na jedzenie  nie była za duża, ale jednocześnie mogła pomieścić wszystko co potrzebne.  Duży asortyment różnorodnych modeli znajdziesz na https://www.empik.com/sport/lodowki-turystyczne-i-torby-termiczne/torby-termiczne,4118051502,s

Artykuł sponsorowany.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here