Malediwy: atrakcje, ceny

Malediwy to dość duże państwo wyspiarskie, które jest położone u wybrzeży Indii. Wakacje na Malediwach uchodzą za luksusowe. Ile kosztują i czy warto polecieć właśnie na Malediwy? A może lepiej wybrać inny rejon, gdy marzą nam się rajskie wakacje na egzotycznych wyspach? Sprawdzamy!

Co ciekawego można zobaczyć na Malediwach?
Malediwy to przede wszystkim ocean, ekskluzywne hotele, świecący plankton i niesamowite jedzenie. Malediwy – wakacje mogą wyglądać bardzo różnie, w zależności od budżetu, którym dysponujemy. Może to być nocleg w chatce z palmy przy plaży lub może to być wspaniały pobyt w pięciogwiazdkowym kurorcie. Jednego jesteśmy jednak pewni: niezależnie od budżetu, Malediwy nas zachwycą!

W jakim języku można rozmawiać na Malediwach?
Kiedy Malediwy były państwem należącym do Wielkiej Brytanii. Pozostałością po tym jest fakt, że mieszkańcy mówią płynnie po angielsku. W hotelu, w sklepikach przy plaży, w barach i na dworcach – wszędzie na Malediwach porozumiemy się bez problemu po angielsku.

Jaką religię wyznają mieszkańcy Malediwów?
Malediwy to państwo, w którym główną religią jest islam. Nie należy jednak mieć obaw: rdzenni mieszkańcy zachowują podwójne standardy i wiedzą, że roznegliżowana Brytyjka na wakacjach to nie to samo co mieszkanka jednej z wysp, która odważyła się pokazać w barze bez męża.

Góry, rzeki i jeziora na Malediwach
Na żadnej z wysp nie ma jeziora. W całym kraju nie ma też rzek. W związku z tym, na Malediwach nie spotkamy żadnych wodospadów. Mieszkańcy wysp niekoniecznie też przywiązują uwagę do gór. Są to dzikie wzgórza, nie ma tam żadnych domów ani ruchu turystycznego. Widoki z gór mogą być ładne, jednak turyści tam się nie zapuszczają. Najwyższy szczyt na Malediwach ma około 2,3 km wysokości względnej.

Co można robić na Malediwach?
Oczywiście – opalać się. Leżenie na plaż, sączenie kolorowych drinków, czy podziwianie krajobrazów to główne zajęcia osób, które wyruszają na wakacje na Malediwy. Trzeba jednak przyznać, że wszystko to szybko się nudzi. Dlatego nie polecamy lecieć tam na dłuższe wczasy jeśli jesteśmy zapalonymi sportowcami lub jeśli po prostu lubimy spędzać czas aktywnie podczas naszych wakacji. Na Malediwach znajdują się oczywiście takie atrakcje jak na przykład pole golfowe. Jest to zresztą słynne na cały świat pole golfowe, bo unosi się na wodzie. Jednak mimo istnienia takich rozrywek, większość aktywnych turystów cieszy się z możliwości podróżowania po poszczególnych wyspach Malediwów, zamiast pozostawania przez cały okres pobytu tylko na jednej z nich.

Czy warto udać się na wakacje na Malediwy?
Prawie każdy odpowie nam, że warto tam pojechać choć raz w życiu. Jeśli jednak mamy ograniczony budżet i mamy do wyboru: wybrać się na Malediwy, czy zwiedzić Japonię? Tutaj już należy wybrać, czy wolimy aktywnie spędzać czas, czy jednak chcemy mieć luksusowe wakacje nad oceanem.
Jeśli mamy ograniczony budżet, zaplanujmy wakacje bez biura podróży. Wówczas cena spadnie o ponad połowę. Ile kosztują standardowe wczasy na Malediwach, wykupowane w biurach podróży? Tutaj cena za osobę za tydzień zaczyna się na 8 tyś zł. Nie jest to niska cena, jednak dotyczy hotelu pięciogwiazdkowego.
Pamiętajmy, że Malediwy to tanie państwo. Najdroższy jest przelot. Najniższe ceny za przelot na Malediwy rozpoczynają się na poziomie 1800-2200 zł w obie stronę. Aby polecieć tak tanio na Malediwy, zwykle trzeba się przesiadać w Niemczech lub w Norwegii. Dzięki temu okazuje się, że zapłacimy za dwutygodniowe wczasy na Malediwach około 5 tyś zł i w tę cenę będą wliczał się przejazdy z lotniska na wyspy, wyżywienie, a także noclegi.

Ciekawostki o Malediwach
Malediwy to kraj o najpiękniejszych banknotach świata. Znajdują się na nich delfiny na jaskrawo-błękitnym tle. Kiedy zaopatrzymy się w takie banknoty, zatrzymajmy sobie jeden z nich na pamiątkę. Są to rupie malediwskie. Przeliczanie kursu jest dość proste: jest kompatybilny względem dolara amerykańskiego.

Czy zapłacę kartą na Malediwach?
Na terenie wszystkich wysp można płacić samymi dolarami amerykańskimi. Przyjmowane są niemal wszędzie: od restauracji, przez bazary, poprzez porty, w których opłacimy rejsy łódkami pomiędzy poszczególnymi wyspami. Jeśli zastanawiamy się nad tym, czy na Malediwach można płacić kartą, to owszem: nigdzie nie będzie z tym problemu. Karty Visa i Martercard są obsługiwane w hotelach, ale możemy mieć problem z płatnością kartą na mniejszych bazarkach.

Jak wyglądają wakacje na Malediwach?
Zwykle zostajemy przewiezieni na jeden z atoli. Na atole składają się liczne wyspy Malediwów, ale tylko na niektórych z tych wysp znajdują się hotele. Na miejscu możemy odpocząć i odespać zmianę czasu. Następnie możemy oglądać życie codzienne na wyspie, a to bywa fascynujące. Ciekawostką na wyspach są na przykład małe łodzie do połowów ryb – na nich rybacy wyruszają w morze, aby przywieźć jedzenie oraz aby wyłowić z oceanu skarby, które następnie są sprzedawane. W ten sposób mieszkańcy wysp utrzymują się na co dzień. Głównym ich zajęciem jednak jest świadczenie rozmaitych usług dla turystów. Prowadzenie hoteli, przejazdów, wycieczek, barów i restauracji – to główne zajęcie mieszkańców Malediwów.

Kiedy lecieć na Malediwy?
Malediwy mają to do siebie, że o każdej porze roku jest tam bardzo gorąco. Pogoda jest zawsze. Dlatego właśnie wiele osób decyduje się na ucieczkę od deszczowej jesieni z Europy lub Ameryki i udaje się na Malediwy. Dzięki temu można naładować baterie na cały rok. Klimat na Malediwach można określić jako równikowy, gorący, mokry. Klimatolodzy dodają, że widoczne są tutaj też wpływy klimatu monsunowego.

Gdzie spać na Malediwach?
Romantycy wybierają wspaniałe chatki przy plażach. Usadowione na palach, wyglądają pięknie. Problematyczne mogą być robaki, które bez problemu wchodzą w nocy do środka. Zwolennicy wygody natomiast chętnie kierują swe kroki do pięciogwiazdkowych hoteli, w których jest komfortowo i jak na polskie czy europejskie warunki: bardzo tanio!
Ciekawe noclegi oferują również mieszkańcy Malediwów. Jest niedrogo, egzotycznie. Cena za noc za jedną osobę w prywatnym domu na Malediwach wynosi około 30 dolarów amerykańskich. Mówimy o cenach ze szczytu sezonu, czyli z czasu, kiedy w Polsce jest środek zimy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here