Malediwy na własną rękę

Czego spodziewać się po resortach na Malediwach? Czy to prawda, że nie można pić alkoholu na Malediwach, a kobiety kąpią się w dżihabach i nikabie?
O ile na Malediwach faktycznie panuje islam (każdy mieszkaniec, jeśli chce mieć obywatelstwo tego kraju, musi wyznawać tę religię), o tyle w kurortach panuje europejska kultura. Mieszkańcy Malediwów wiedzą doskonale, że Europejczycy nie należą do tej samej kultury, ale chcą przyjeżdżać na urlop do kurortów na wyspy i zostawiać tam pieniądze. Aby zarobić, trzeba stworzyć im dobre warunki. A to oznacza, że na Malediwach w kurortach oczywiście Europejczyk czy Amerykanin może napić się alkoholu, czy wykąpać w bikini. Nie ma co prawda plaż dla nudystów, ale jednak panuje swobodna atmosfera.

W kurortach można zjeść europejskie potrawy oraz ubierać się i zachowywać tak, jakby przykazu wyznawania islamu nie było. Barmani znają receptury na drinki, a obsługa hotelowa zwykle dba o to, aby z palm nie spadały kokosy, a w pokojach nie grasowały komary. Komary to odrębny temat: mimo że wielu z nas mogłoby się ich obawiać, ze względu na ryzyko zakażenia się Malarią, to jednak na Malediwach ryzyko takie jest wyjątkowo niskie. Wszystko zmienia się, gdy udajemy się do spania w pensjonatach na małych wyspach. Te nie są objęte takimi standardami jak hotele w kurortach. Należy zabrać ze sobą dobre środki przeciw insektom, a także zadbać o dokładne zasłanianie się kurtynką z siatki na noc.

Wycieczka na Malediwy na własną rękę
Jeśli chcemy lecieć na urlop na Malediwy bez wykupowania wycieczki w biurze podróży, możemy sporo zaoszczędzić. Przede wszystkim tanie mogą być bilety. Jeśli odpowiednio wcześnie zamówimy bilety, wówczas możemy zamówić je za około 1900 zł w obie strony. Gdy dotrzemy na miejsce, możemy udać się do prywatnego pensjonatu na jedną z mniejszych wysp. Mieszkają na niej rdzenni Malediwczycy, nie ma tam dużych kurortów. Dzięki zamówieniu urlopu na Malediwach w ten sposób możemy obserwować życie codzienne na wyspach.

Malediwy – wakacje: którą wyspę wybrać?
Szukając noclegów na Malediwach na własną rękę często możemy mieć dylemat odnośnie tego, którą wyspę wybrać. Każda z nich jest inna, a niewiele z nich zostało dobrze opisanych. Więcej informacji o tym, czym różnią się od siebie poszczególne wyspy na Malediwach można znaleźć w wersji angielskiej.

Z czego słyną malediwskie wyspy?
Na jednych są najpiękniejsze zachody słońca, inne mają ten plus, że są bardzo słabo znane i bezludne. Jeszcze inne są znane ze spacerujących wolno krabów, a kolejne z dużej ilości palm kokosowych. Z powodu tej różnorodności niektórzy decydują się na to, aby urządzać sobie Malediwy – wczasy kilka razy w ciągu życia.

Szukając najlepszej wyspy na Malediwach warto koniecznie sprawdzić, jaka jest jej wielkość. Istnieje ryzyko, że przy tych najmniejszych wyspach zacznie nam się szybko nudzić. Trzeba mieć przestrzeń do spacerowania. Dodatkowo, im większa wyspa, tym łatwiej o znalezienie nowego noclegu w razie, gdyby ten zamówiony przez internet w ciemno okazał się zły.

Wyspa Maafushi na Malediwach
Turyści, którzy narzekają na zbyt duże tłumy na Malediwach szczególnie źle oceniają wyspę Maafushi. Jest to jednak z najbardziej popularnych wysp pozbawionych resortów. Pełno tutaj turystów, którzy przybywają tłumnie niemal przez cały rok na Malediwy, aby odpocząć w pięknych okolicznościach przyrody.

Wybieramy wyspę na Malediwach: lokalizacja
Lokalizacja powinna być jednym z najważniejszych czynników decydujących o wyborze konkretnej małej wyspie na Malediwach. Wyspy oddalone od stolicy Malediwów, czyli od lotniska to wyspa, na którą dostaniemy się za duże pieniądze. Transport motorówką lub promem jest drogi w tej części świata. Dodatkowo, im dalej wyspa znajduje się od stolicy kraju, tym rzadziej będą odpływały tam bezpośrednie połączenia. Zamiennie dla motorówek i małych promów, na wyspy można dostawać się wodolotami – to również drogi sposób transportowania się na wyspę.

Najmniejsze wyludnione wyspy na Malediwach
Z drugiej jednak strony, im dalej od stolicy wyspy, tym mniej turystów na wyspie. Warto również zwrócić uwagę na to, jak długo będziemy płynąć na konkretną wyspę. Czasami kilka godzin na statku może nadwyrężyć naszą cierpliwość podczas wakacji.

Malediwy – wczasy bez biura podróży
Szukając plaży na Malediwach aby urządzić sobie tam urlop bez biura podróży, koniecznie zwróćmy uwagę na to, czy znajdują się na niej plaże bikini. Takie plaże pozwalają na paradowanie po nich w strojach kąpielowych. Małe wyspy to nie prywatne tereny kurortowe i trzeba dostosowywać się do stylu życia mieszkańców. Przede wszystkim, musimy wiedzieć, że Malediwy to kraj muzułmański i kobiety kąpią się tam w sukmanach. Oczekuje się, że na plaży w pobliżu pensjonatu kobiety z Europy również będą zakryte. Warto mieć przy sobie chustę zakrywającą ramiona oraz taki strój kąpielowy, który przypomina szorty na basen.

Znajdź hotel w pobliżu rafy koralowej
Nie wszystkie wyspy Malediwów znajdują się blisko rafy koralowej. A tymczasem rafa koralowa jest jedną z największych atrakcji tej części świata. Nurkowanie po rafie koralowej jest zdecydowanie tym, za co warto wylecieć na wakacje właśnie na Malediwy. Informacje o tym, czy w pobliżu wyspy znajduje się rafa koralowa, znajdują się w internecie. W sieci jest sporo różnych map, na których wszystkie te informacje zostały wyszczególnione.

Nurkowanie w rafie koralowej
Wszystkie wyspy są skomunikowane ze stolicą, a w stolicy można wykupić wycieczki fakultatywne na rafę koralową. Dodatkowo, w każdym z większych kurortów można wykupić również taką wycieczkę motorówką w celu nurkowania i oglądania podwodnego świata na Malediwach.

Jak szukać najlepszego noclegi na Malediwach?
Przed wylotem na Malediwy koniecznie poczytajmy więcej o tym miejscu: jakie są opinie o tym miejscu, czy znajdują się tam ekspaci? Czasami można zetknąć się z Polakami mieszkającymi na Malediwach. Prowadzą swoje blogi i opowiadają o życiu codziennym na rajskich wyspach. Warto dopytać ich o polecane noclegi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here