Na czym polegają wczasy odchudzające?

Nadmiar masy ciała i niezadowolenie z własnej sylwetki to problem, z którym boryka się wiele osób. W takich sytuacjach najczęstszą reakcją jest próba pozbycia się dodatkowych kilogramów poprzez zastosowanie diety czy wzmożonej aktywności ruchowej. Nie jest jednak tajemnicą, że działanie takie wymaga dużego zaangażowania, siły woli i konsekwencji. Brak samozaparcia połączony z nieodpowiednią wiedzą w tym temacie skutkuje częstym niepowodzeniem i wywołuje zniechęcenie do dalszych prób. Z tego powodu wczasy odchudzające stały się dla sporej liczby osób najlepszym rozwiązaniem. Na czym polega taka opcja? Jakie są jej zalety? Czym kierować się, wybierając miejsce wyjazdu?

Wczasy odchudzające to forma turnusu, w trakcie którego uczestnicy mają zapewnione posiłki i zajęcia ruchowe dostosowane przez grupę specjalistów tak, by ostatecznym efektem było pozbycie się nadwagi. Wiele osób zapyta zapewne, czy nie lepiej po prostu pójść do dietetyka i zająć się takim działaniem w domowym zaciszu. Oczywiście jest to dobry pomysł, jednak nie w przypadku każdego człowieka. Wczasy odchudzające często pomagają zmienić nawyki żywieniowe, pozwalają nabrać świadomości odnośnie własnego trybu życia, umożliwiają konsultacje z gronem profesjonalistów, a tym samym zdobycie wiedzy praktycznej i teoretycznej w zakresie odchudzania. Na pewno ogromnym atutem takiego rozwiązania jest to, że o wiele prościej jest się odchudzać w grupie niż w samotności. Mając wokół siebie innych uczestników wyjazdu, którzy zmagają się z podobnymi problemami, łatwiej się wzajemnie wspierać i motywować do walki z nadwagą. Bardzo duże znaczenie ma tu możliwość wymieniania się własnymi doświadczeniami, emocjami, odczuciami. Wiele osób dzięki temu pozbywa się przynajmniej częściowo kompleksów, nabiera więcej pewności siebie, przestaje czuć się samotnym ze swoim problemem, chętniej nawiązuje kontakty z innymi.

Wsparcie psychologiczne jest zatem na pewno ważne, jednak nie można zapomnieć, że wczasy odchudzające to dobór właściwego jadłospisu dla każdego z uczestników turnusu. Za ułożenie menu odpowiedzialni są eksperci w zakresie dietetyki i żywienia. Skomponowana w ten sposób dieta posiada nie tylko odpowiednio niską ilość kalorii, ale jest przede wszystkim zdrowa i smaczna. Wczasy odchudzające nie polegają wbrew pozorom na głodówkach – każda z osób ma zapewnione posiłki, do tego bardzo regularne, co również odgrywa kluczową rolę przy próbach pozbycia się zbędnych kilogramów. Nikt nie musi więc samodzielnie organizować sobie jedzenia, a dodatkowo plan wszystkich zajęć jest zwykle tak napięty, że uczestnikom wczasów nie przychodzi do głowy zajmowanie się tą kwestią, ponieważ zwyczajnie nie mają na to czasu. To z pewnością duża zaleta – we własnym domu, w czasie diety, niejednokrotnie pojawiają się przecież rozmaite pokusy i chęć podjadania, przez co brak efektów zrzucenia wagi.

Wczasy odchudzające, poza wyznaczonymi porami spożywania poszczególnych posiłków, a także spotkaniami z rozmaitymi ekspertami (dietetykami, trenerami, psychologami, lekarzami), wiążą się również z aktywnością fizyczną. Nie ma zatem dnia, by uczestnicy wyjazdu nie mieli zapewnionej dawki ruchu – na sali gimnastycznej, siłowni, basenie bądź na świeżym powietrzu. Wiele osób docenia fakt, że zajęcia związane z wysiłkiem fizycznym nie ograniczają się jedynie do ćwiczeń gimnastycznych. Wczasy odchudzające to możliwość uprawiania wielu dyscyplin sportowych. W grę wchodzi zatem aerobik, siłownia, pływanie, spacery, nordic walking, jogging, gry zespołowe. Każdy zatem ma szansę robić aktywnie to, co najbardziej mu odpowiada. Jest to o tyle ważne, że bez odpowiedniej ilości ruchu wymodelowanie sylwetki staje się niemal niemożliwe. Dodatkowa rzecz, o której warto wspomnieć, to fakt, że firmy, które organizują wczasy odchudzające, dbają również o pielęgnację ciała swoich klientów. Uczestnicy mają zatem zapewnione nie tylko posiłki, zajęcia sportowe i konsultacje, ale mogą także skorzystać z masażów, zabiegów SPA, sauny, co z pewnością poprawi kondycję skóry i ciała oraz wpłynie na lepsze samopoczucie psychiczne. Relaks to bardzo istotna część podczas walki z nadmiarem zbędnych kilogramów.

Na koniec warto wspomnieć, czym kierować się, wybierając wczasy odchudzające. Przede wszystkim należy zaznaczyć, że opcja ta jest coraz popularniejsza, a co za tym idzie – nie brak również ofert firm, zajmujących się organizacją takich wyjazdów. Warto zwrócić uwagę na sam ośrodek – dla wielu osób duże znaczenie ma jego położenie. Jedni bardziej preferują rejony nadmorskie, inni wolą spędzić ten czas w górach, na Mazurach lub w jeszcze innych zakątkach kraju. Koniecznie trzeba sprawdzić, jak prezentuje się grafik zajęć. Wczasy odchudzające muszą mieć pewien harmonogram, dlatego możliwość zapoznania się z nim jest bardzo istotna. Każdy z nich powinien zawierać plan zajęć ruchowych, zabiegi wyszczuplające oraz opcję wyboru menu – oczywiście po spotkaniu z zawodowym dietetykiem. Jeśli w ofercie nie ma wzmianki o konsultacjach z ekspertami, najlepiej poszukać czegoś bardziej profesjonalnego. Wsparcie wykwalifikowanych osób jest podczas takiego pobytu bardzo ważne. Na pewno nie zaszkodzi przyjrzeć się również dodatkowym opcjom. Wczasy odchudzające powinny proponować kuracjuszom wiele usług np. w zakresie odnowy biologicznej. Zajęcia takie mogą skutecznie przyczynić się do polepszenia wyglądu i samopoczucia.

Na pewno wiele osób wraca również uwagę na koszt pobytu. Wczasy odchudzające obejmują wszystkie elementy zawarte w ofercie, zatem im szerszy jest zakres usług, tym wyższą sumę trzeba zapłacić za taki wyjazd. Warto więc przejrzeć co najmniej kilka propozycji, by podjąć jak najlepszą dla siebie decyzję – niemal wszystkie firmy organizujące takie wyjazdy mają swoje strony w sieci. Koszt pobytu uzależniony jest również od czasu trwania turnusu i standardu samego ośrodka. Zazwyczaj ceny zaczynają się od ok. 1200 złotych, choć są również wczasy odchudzające, za które trzeba zapłacić niemal dwu-, a nawet trzykrotnie więcej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here