Wakacje w Egipcie

Sezon zimowy nie sprzyja dobremu samopoczuciu. Wynika to z faktu, że wiele osób potrzebuje stałego dopływu promieni słonecznych, aby zachować koncentrację i pogodę ducha. Niestety, długie zimowe wieczory nie napawają optymizmem. W takiej sytuacji osoby, których nastrój jest skorelowany z pogodą, powinny jak najszybciej udać się na wakacje do ciepłych krajów. Jest to bardzo dogodne rozwiązanie dla każdej osoby, która posiada choć minimum środków i może uzyskać urlop wypoczynkowy w trakcie roku, poza sezonem urlopowym. Na ogół nie ma z tym jednak większych problemów, dlatego wydaje się być celowe w takiej sytuacji skorzystanie z usług najbliższego biura podróży. Wraz z rozpoczęciem kolejnego roku oferta jest bogata, dlatego każdy z pewnością znajdzie wyjazd na miarę swoich najskrytszych potrzeb. Co ważne, możliwe jest skorzystanie z oferty last minute, w ramach których możliwy jest zakup biletów oraz zapewnienie sobie zakwaterowania za bardzo niewielkie pieniądze.

Krajem, który warto odwiedzić w każdej porze roku, jest zdecydowanie Egipt. To położone w strefie podzwrotnikowej państwo jest najczęściej wybieranym przez turystów kierunkiem podróży. Warto wskazać, że sieć kurortów jest tam niezwykle silnie rozbudowana. Sprawia to, że z powodzeniem można znaleźć miejsce, w ramach którego będziemy mogli spędzić wakacje marzeń. Nie bez znaczenia pozostaje fakt, że lokalna kultura sprzyja turystyce. Egipcjanie z tego żyją, dlatego życzliwie traktują wszystkich przybyszów z Europy. Ponadto możliwe jest znalezienie wolnych pokoi w niemal każdym standardzie. Co ważne, oferty all inclusive nie są obecnie zbyt drogie, zważywszy na fakt, że niewiele osób podróżuje do Egiptu zimą. Dlatego w przypadku uzyskania pozytywnej decyzji w przedmiocie urlopu nie warto długo się zastanawiać i wykupić wycieczkę na miarę swoich potrzeb.

Jak już wspomniano, klimat Egiptu jest sprzyjający o każdej porze roku. Praktycznie nigdy nie występują tam dni, w których pada śnieg. Także opady gradu są notowane średnio raz na kilkanaście lat. Egipt – wakacje można z powodzeniem spędzić bez wychodzenia z kurortu. Wynika to z faktu, że takie ośrodki są pilnie strzeżone i bardzo mocno rozbudowane. W ramach kurortu możliwe jest spędzanie czasu w SPA, na siłowniach oraz w innych obiektach, które zostały stworzone z myślą o zagranicznych turystach. Niemal w każdym ośrodku są baseny z bardzo ciepłą wodą. Sprawia to, że nawet osoby, które boją się morza, będą mogły z powodzeniem popływać na kąpielisku. Nie bez znaczenia pozostaje również bujna roślinność, jaką można zastać w Egipcie. W ramach kurortów tworzone są rajskie ogrody z palmami, daktylowcami oraz innymi tropikalnymi drzewami. Na lokalnych targowiskach oferowane są ciekawe pamiątki, które stanowią nie lada gratkę dla sentymentalnych turystów.

Wielu przybyszy z zagranicy decyduje się również na zwiedzanie pustynnej części terytorium Egiptu. Możliwe jest wykupienie specjalnej wycieczki, w ramach której przewodnik oprowadzi nas po wydmach oraz pokaże lokalne zwierzęta i inne organizmy żywe. Nie lada gratką dla dzieci jest możliwość podróżowania na wielbłądzie. Z takich atrakcji korzystają oczywiście również dorośli, dla których zwierzęta te są przyjazne. Warto nadmienić, że na pustynnych terenach ciężko jest znaleźć drogi asfaltowe. Wynika to z faktu, że infrastruktura Egiptu w tym zakresie nie jest jeszcze zbyt dobrze rozbudowana. Na ogół jednak nie koliduje to ze zwiedzaniem kraju, ponieważ niemal w każdym kurorcie można znaleźć przewodnika, który pokaże nam piękno tego państwa w trakcie podróży na wielbłądach bądź innych zwierzętach jucznych. Możliwe jest także zorganizowanie wycieczki autokarowej po ukończonych trasach za pośrednictwem lokalnego biura podróży.

Egipt jest szczególnym miejscem dla miłośników kultury antycznej. Wynika to z faktu, że to właśnie tam narodziła się wielka cywilizacja Starożytnego Egiptu. Najpopularniejszymi zabytkami są oczywiście groby faraonów oraz wysokich dygnitarzy egipskich, czyli piramidy. Niestety, jedynie niewielka część takich kompleksów jest otwarta dla zwiedzania przez turystów. Wynika to z faktu, że niewielu przewodników podejmuje się oprowadzania przybyszów z Europy po tych grobowcach. Jednak w czynnych piramidach możliwe jest zobaczenie hieroglifów, czyli starożytnego pisma obrazkowego. Ukazuje ono żywoty wielkich faraonów oraz scenki z życia codziennego. Wielu badaczy kultury antycznej potrafi je prawidłowo interpretować, co pozwala na wzbogacenie wiedzy o tym wielkim antycznym państwie.

Duża atrakcją turystyczną jest również sfinks. Jest to wielki monument zlokalizowany nieopodal piramid. Niestety, nie dotrwał on w całości do naszych czasów, ponieważ brakuje mu nosa. Przyczyną takiego stanu rzeczy jest najprawdopodobniej wystrzał z armaty, jaki miał miejsce w trakcie zdobywania Egiptu przez Napoleona. Na ogół jednak wielu turystów decyduje się także na zwiedzenie tego zabytku. Trzeba przyznać, że poznawanie historii starożytnej w oparciu o te monumenty wydaje się być bardzo ciekawy. W Egipcie działa również wiele muzeów, w których można zobaczyć prawdziwe mumie oraz przedmioty codziennego użytku starożytnych Egipcjan. Dlatego każda osoba, która choć w najmniejszym stopniu interesuje się kulturą antyku, powinna zobaczyć na własne oczy wszystkie wspaniałości tego kraju.

Podróż do Egiptu najlepiej jest odbyć samolotem. Lot trwa zaledwie kilka godzin i nie jest zbyt uciążliwy dla ludzi w każdym wieku. Niektórzy turyści decydują się jednak na podróż samochodem. Należy jednak dobrze zaplanować taką wycieczkę, ponieważ niezbędne jest poniesienie dodatkowych opłat. I tak wjazd na egipskie autostrady jest ściśle reglamentowany poprzez wprowadzenie systemu winiet. Ponadto konieczne jest uzyskanie specjalnego zezwolenia, w ramach którego uzyskujemy dostęp do wszystkich tras w państwie. Nie da się ukryć, że są to duże utrudnienia, także zdecydowanie lepiej jest wybrać autokar niż samochód osobowy. Wtedy będzie możliwe rozłożenie należności na większą liczbę turystów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here