Największe atrakcje USA. Z biurem podróży Logos Tour zobaczysz je wszystkie

0
1825

Stany Zjednoczone to kraj, który chciałby zobaczyć niemal każdy mieszkaniec Ziemi. To państwo federacyjne w Ameryce Północnej składające się z 50 stanów, graniczy z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, a także trzema Oceanami, Spokojnym (od zachodu), Arktycznym (od północnego zachodu) i Atlantyckim (od wschodu). Dla wielu odwiedzenie USA kojarzy się ze spełnieniem amerykańskiego snu. Jednak z racji licznych atrakcji, które proponuje nam ten wielokulturowy kraj, podczas jego zwiedzania, musimy skupić się na tych najważniejszych.

MIASTA USA

Stany Zjednoczone słyną z wielkich aglomeracji. Od razu w oczy rzucają się ogromne wieżowce, kilkupasmowe drogi oraz mnóstwo ludzi. Oto najpopularniejsze z nich, jednak wszystkie atrakcje USA, które możesz zobaczyć podczas wyprawy z biurem podróży, sprawdzisz w ofercie na stronie.

NOWY JORK

Nowy Jork położony nad Atlantykiem jest najbardziej zaludnionym miastem Stanów Zjednoczonych. Żyje w nim ponad 8 mln ludzi, a ich codzienność możemy zaobserwować podczas zwiedzania miasta. Miasto jest także uważane za jedną ze stolic świata. Nic dziwnego, bo cały świat jest w Nowym Jorku. W tym nieszablonowym mieście mieszkają przedstawiciele wszystkich nacji z każdego kontynentu świata. Spotkamy się z każdą kulturą i tradycją. Najciekawsze atrakcje miasta to: Statua Wolności, Fifth Avenue (najmodniejsza ulica świata), najbardziej znany drapacz chmur (443 m) – Empire State Building czy dzielnica finansowa Wall Street i gmach Giełdy Nowojorskiej.

CHICAGO

Chicago położone jest w stanie Illinois nad jeziorem Michigan. Miasto co roku przyciąga ponad 45 milionów turystów. Mimo że spłonęło doszczętnie w 1871 roku (ocalała jedynie Water Tower), to dziś zachwyca swoją architekturą, zielonymi terenami oraz mnóstwem rzeźb i instalacji rozmieszczonych w różnych punktach miasta. Spacerując ulicami Chicago, możemy podziwiać dzieła wielkich artystów jak Pablo Picasso czy Marc Chagall. Najciekawsze atrakcje w Chicago to: The Art Institute of Chicago, Michigan Avenue, Millenium Park czy trzeci najwyższy budynek w USA – Willis Tower.

LAS VEGAS

Las Vegas inaczej Miasto Grzechu to jedno z najbardziej znanych miast USA na świecie. Miasto położone na południowym – wschodzie w stanie Nevada. Obecnie jest w pierwszej trzydziestce najgęściej zaludnionych miast świata. Kojarzone z luksusem, kasynami, hazardem, przepychem i ociekające bogactwem. Co ciekawe imprezy w mieście kończą się punktualnie o 3 nad ranem. Do największych atrakcji należą oczywiście ogromne kasyna takie jak: Bellagio, Las Vegas Strip czy Luxor Las Vegas. Warto wybrać się na oddalony o 20 mil od centrum miasta Red Rock Canyon.

ATRAKCJE PRZYRODNICZE USA

Wiele z najbardziej naturalnych cudów świata zobaczymy w USA. Dzięki ogromnej powierzchni, Stany Zjednoczone mogą poszczycić się różnorodnością przyrodniczą, a każdy stan w kraju oferuje naturalne miejsca warte odwiedzenia.

WODOSPAD NIAGARA

Wodospad Niagara to jeden z najsłynniejszych takich okazów na Ziemi, którego nikomu nie trzeba przedstawiać. Znają go wszyscy, choć nie jest najwyższym, najszerszym czy największym wodospadem świata. Znajduje się na rzece o tej samej nazwie, która płynie pomiędzy dwoma jeziorami – Erie i Ontario – leżącymi na granicy amerykańsko – kanadyjskiej. Niagarę tworzą w sumie trzy węższe wodospady. Ten cudowny wodospad jest przede wszystkim uosobieniem piękna i siły natury.

PARK NARODOWY WIELKIEGO KANIONU

Park narodowy położony w hrabstwach Coconino i Mohave w północnej części stanu Arizona w USA. Jego całkowita powierzchnia wynosi aż 4 926,66 km². Został utworzony w 1919 roku i jest jednym z najstarszych parków narodowych w Stanach Zjednoczonych. Wielki Kanion uważany jest za największy wąwóz na świecie. Jego największa głębokość w jednym z miejsc to 1600 m. Wywiera na każdym turyście ogromne, niezapomniane do końca życia wrażenie, dzięki czemu jest jedną z najczęściej odwiedzanych naturalnych atrakcji USA.

PARK NARODOWY YELLOWSTONE

Park położony jest na terenie stanów Wyoming, Montana i Idaho na północnym wschodzie Stanów Zjednoczonych. Jest pierwszym i zarazem najstarszym parkiem narodowym na świecie. W 1978 roku został wpisany na listę światowego dziedzictwa kultury i przyrody UNESCO. Usytuowany na rozległym wulkanicznym płaskowyżu, pod którym na głębokości 8 km znajduje się ogromna komora magmowa. W parku spotkamy wiele gejzerów na terenie usytuowanym na największym wulkanie w Ameryce Północnej. Obszar parku porastają rozległe lasy, głównie iglaste, z przewagą sosen wydmowych. Yellowstone obejmuje obszar górski o średniej wysokości 2400 m n.p.m., którego najwyższym szczytem jest Eagle Peak (3462 m n.p.m.).

W USA jest jeszcze sporo innych miejsc godnych uwagi. Jeśli interesujesz się podróżami i jesteś głodny przygód, warto zaplanować sobie dłuższy pobyt w Stanach Zjednoczonych, tak aby niczego nie przegapić. Jeżeli nie chcesz tracić czasu na ustalanie programu podróży, warto skorzystać z oferty biura podróży.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here