bacardi

Rum najczęściej pijemy w formie drinku Cuba Libre, czyli z dodatkiem coli oraz soku wyciśniętego z limonki. Nazywa się tak nie bez powodu, ponieważ to właśnie Kuba i tamte okolice, są stolicą tego alkoholu. Słoneczny klimat, okazał się być idealny dla trzciny cukrowej, z której jest wytwarzany. Jaka jest jego historia i czym od lat zachwyca rum Bacardi?

Rum Bacardi – alkohol z ciekawą historią

Kiedy słyszymy o rumie, najprawdopodobniej pierwsze co przychodzi nam do głowy to piraci, morze i gorące słońce. Nic w tym dziwnego, to właśnie Karaiby są uważane za ojczyznę rumu. Jego historia sięga jednak antycznych Indii oraz Chin. Dopiero w 1493 Krzysztof Kolumb, zabrał w podróż kilka sadzonek trzciny cukrowej, która okazała się rosnąć świetnie w tamtych rejonach. Pierwsze butelki rumu, pochodzą z rąk niewolników, którzy odkryli, że melasa może być fermentowana do postaci alkoholu. Trunek ten bardzo szybko stał się najbardziej pożądanym alkoholem na wyspach. Pił go każdy, marynarze, bezdomni oraz bogaci. W 1862 Facundo Bacardi, zakłada pierwszą destylarnię i tworzy rum Bacardi. Jego żona wpada na pomysł, aby to nietoperz stał się znakiem rozpoznawczym marki. Ma symbolizować zdrowie, pomyślność oraz jedność rodziny. Pomysł rodzi się, gdy zauważa grupę nietoperzy na suficie destylarni. Aby rum, można było nazywać rumem, musi posiadać jedynie dwie właściwości. W Europie posiadać co najmniej 37,5%, w Ameryce 40% oraz być stworzony z trzciny cukrowej.

Rum Bacardi – gdzie najlepiej kupić?

Jeśli chcesz spróbować tego charakterystycznego, słodkiego, rozgrzewającego alkoholu, warto zamówić sobie butelkę ze sprawdzonego źródła. Na stronie https://swiat-whisky.sklep.pl/61-rum, znajdziesz rum Bacardi i nie tylko, w bardzo przystępnych cenach. Jeśli nigdy nie próbowałeś tego alkoholu, być może właśnie teraz jest czas, aby przenieść się na wyspy ciepłych krajów. Butelka dobrego rumu, na pewno pomoże w osiągnięciu tego stanu. Jeśli jednak chcesz go spróbować zanim zamówisz butelkę, dostaniesz go w każdym lokalu gastronomicznym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here