Wakacje dla singli w biurach podróży

Oferty wakacji dla singli w biurach podróży
Osoby podróżujące w pojedynkę jeszcze do niedawna nie mogły liczyć na dobre oferty wycieczek w biurach podróży. Samodzielne wynajmowanie pokoju jest zawsze droższe niż podróżowanie we dwójkę. Na szczęście jednak od jakiegoś czasu sytuacja wygląda odmiennie: powstało dość dużo ofert wakacji w niskich cenach dla osób, które będą podróżowały samodzielnie. Sprawdzamy przykładowe oferty.

Kto wybiera wakacje dla singli?
Osoby, które chcą odprężyć się i są otwarte na nowe znajomości mogą liczyć na dobre oferty wycieczek dla singli. Wycieczki tego typu cieszą się coraz większą popularnością wśród osób, które szukają swojej drugiej połówki, jak i wśród osób, które są zadeklarowanymi samotnikami. Jest to dobra oferta dla osób, którym trudno o znalezienie kompana podróży.
Single podróżujący samodzielnie spędzają sporo czasu w salonach SPA: odnowa biologiczna, zadbanie o siebie i poprawienie kondycji to często zresztą główny motyw wyjazdów. Co ciekawe, częstymi klientami biur podróży, którzy decydują się na wakacje dla singli to młode matki. Chcą za wszelką cenę wyrwać się z domu i pobyć samotnie. W ślad za tymi potrzebami podążają bliscy młodych kobiet, dając im w prezencie wczasy dla singli. Na szczęście w obecnych czasach oferty wycieczek dla singli można znaleźć niemal w każdym biurze podróży.

Wczasy na Kos dla singli
Jedna z przykładowych ofert, znaleziona na jednym z portali należących do ciur podróży, można znaleźć oferty wczasów dla singli na wyspie Kos. Tygodniowy pobyt kosztuje mniej niż 900 zł. W cenie można znaleźć pobyt w trzygwiazdkowym hotelu, śniadanie w standardzie, opiekę rezydenta i oczywiście przelot z Polski oraz usługi transfer z lotniska.

Wakacje na Korfu dla singli
Inna oferta wakacji w Grecji dla singli to wycieczka na Korfu. W cenie 1050 zł mamy nocleg na 7 nocy, przelot samolotem z Polski i przejazd z lotniska do hotelu. Dodatkowo, w standardzie jest ubezpieczenie i opieka rezydenta na miejscu. W hotelu mamy częściowe wyżywienie, czyli obiadokolację oraz śniadanie. Goście hotelu mogą korzystać z basenu znajdującego się na dole, a także z ogólnodostępnej siłowni. Hotel znajduje się około 150 m od plaży. Parasole są płatne dodatkowo – hotel nie gwarantuje gościom dostępu do nich. Pokoje są z balkonami i z tarasami. W środku jest też oczywiście klimatyzacja oraz telewizja satelitarna. Na dole są dwa bary, z których można korzystać od popołudnia do późnych godzin nocnych. Na terenie całego hotelu znajduje się bezpłatne i szybkie wifi.

Co jest w cenie oferty wakacji dla singli?
Oczywiście w cenie jest pokój jednoosobowy. Przeczytajmy w ofercie dokładnie, jakiego rodzaju jest to pokój, czy ma balkon, czy znajduje się od strony gwarnej ulicy. Sprawdźmy też koniecznie lokalizację hotelu: warto, aby hotel znajdował się blisko plaży. Wczasy dla singli można kupować przez cały rok, jednak w przypadku, gdy będą odbywały się w Grecji lub we Włoszech, wycieczki odbywają się dopiero od maja.

W cenie są obiadokolacje oraz śniadania, niekiedy też open bar w określonych godzinach po południu. Szukając dobrej oferty sprawdźmy koniecznie, czy w cenie wycieczki znajduje się ubezpieczenie. Biura podróży oferują tanie ubezpieczenia, bo korzystają z ofert grupowych. Aby jednak być bezpiecznym, trzeba sprawdzić na jakie ryzyka wykupione jest ubezpieczenie. Jeśli wyjeżdżamy na wakacje dla singli na Zante i w cenie mamy jedynie nocleg w hotelu, wówczas musimy dodatkowo ubezpieczyć od sportów, które chcemy uprawiać na własną rękę. Organizator wycieczki rzadko odpowiada za to, jaki rodzaj aktywności będziemy uprawiać w czasie urlopu. Hotele nie są zamkniętymi zamczyskami, z których nie można wyjść. O ile oczywiście znajdują się w dobrej lokalizacji.

Dlaczego warto zdecydować się na wakacje dla singli?
Oferty wakacji dla singli są o tyle ciekawe, że w trakcie urlopu organizowane są również wycieczki fakultatywne dla osób podróżujących samodzielnie. Jest to nie tylko dobra opcja na spędzenie wakacji, ale również możliwość poznania ciekawych osób. Oferty wycieczek obejmują wyjazdy weekendowe, dziesięciodniowe, lub nawet miesięczne. W drugim przypadku chodzi o większe wyprawy, na przykład do Ameryki Południowej. W trakcie takiego wyjazdu zwykle robi się rzeczy ekstremalne.

Wakacje dla singli połączone ze SPA
Oferty dla singli są ciekawe również dlatego, że często połączone są z programami odnowy biologicznej oraz nauką tańca lub innymi zajęciami. Czasami organizowane są warsztaty dla osób zainteresowanych nauką fotografowania lub zajęcia dla kobiet, które chcą podszkolić swoje umiejętności w zakresie wizażu.

Dlaczego warto wyjeżdżać na wakacje dla singli?
Wiele osób podchodzi negatywnie do tego typu wyjazdów. Jedzie się bowiem w ciemno i w zasadzie nie ma się pewności odnośnie tego, kogo tam spotkamy. Może być niezwykle nudno, a czasu do spędzenia sporo. Warto jednak uświadomić sobie, że tylko osoby otwarte na innych oraz na nowe doświadczenia mają najwięcej szczęścia do ludzi. Łatwiej nawiązują relacje, a co za tym idzie: są lepiej przygotowane na to, aby sobie kogoś znaleźć. Wyjeżdżając na wakacje dla singli nie należy na siłę grupować się w kliki i spędzać czas tylko w ich obrębie.

Wakacje dla singli są tanie
Oferty urlopów dla singli są też dobre dlatego, że dostajemy w niskiej cenie pokój jednoosobowy. Kupując takie wczasy z biurem podróży wiemy, że nie będzie to najgorszy dostępny pokój w hotelu, a całkowicie normalny pokój – o takim samym standardzie jak te dwuosobowe. Zdecydowanie więc kupowanie wczasów dla singli jest dobrą opcją dla osób, które nie chcą jak dotąd dopłacać do pokoju dwuosobowego.

Wyjeżdżając na wakacje dla singli mamy pewność, że spędzimy nasze wakacje dokładnie w taki sposób, w jaki chcemy. Przed zarezerwowaniem wycieczki należy sprawdzić, czy istnieją ograniczenia grupowe dla osób biorących udział w konkretnym turnusie. Jeśli nie ma takich ograniczeń, a my jesteśmy w niestandardowym wieku, warto poszukać dalej. Dotyczy to szczególnie osób po 50-stce, które prawdopodobnie nie wypoczną dobrze w towarzystwie osób, których górna granica wieku zamyka się na liczbie 25.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here