Wakacje w Maroko

Jak dolecieć do Maroko?
Turyści, którzy chcą samodzielnie polecieć na wycieczkę do Maroko, mogą wybierać spośród licznych możliwości. Z kilku polskich miast odlatują samoloty tanich linii lotniczych do Agadiru, Rabatu, Marrakeszu oraz do miasta marokańskiego Targiru. Wszystkie te miasta są też w zasięgu reki, jeśli zechcemy przesiadać się we Francji. Francja to kraj, z którego do Maroko można dostać się za grosze niemal z dnia na dzień.

Tanie połączenia lotnicze do Maroko z Polski
Co to znaczy, że mamy łatwe tanie połączenie z Maroko? Otóż z Krakowa można dostać się tam już za niecałe 100 zł w jedną stronę (ceny dotyczą okresu przed nastąpieniem lata). Gdy nadchodzi sezon, również ceny nie zwalają z nóg: koszt przelotu z Warszawy do Maroko może zamknąć się tak naprawdę w 420 zł w obie strony.

Do Maroko można polecieć na wakacje bez konieczności wyrabiania wizy. Jeśli chcemy pozostać tam dłużej, również wiza nie będzie potrzebna – jednak limitem jest tutaj trzymiesięczny pobyt. Po minięciu tego okresu konieczne jest wyrobienie sobie wizy w polskiej ambasadzie lub w urzędach na miejscu.
Po tym, jak przylecimy, dostaniemy do wypełnienia formularz, który jest kartą policyjną. Musimy napisać tam, dokąd jedziemy, gdzie będzie znajdował się nasz hotel oraz musimy wpisać wszystkie nasze dane osobowe.

Płatności w Maroko
W Maroko obowiązuje dirham marokański. Należy zdobyć go już w Polsce lub innym europejskim państwie, bo po wjeździe do Maroko dirhamów już nie kupimy. Będziemy mogli oczywiście płacić dolarami lub w euro, jednak kurs nie będzie tak korzystny jak wówczas, gdybyśmy posługiwali się marokańską walutą.

Przywiezienie drona do Maroko
Pamiętajmy, że do Maroko nie można przywozić dronów: zostaną one zajęte na lotnisku i prawdopodobnie je po prostu stracimy. Znane są przypadki, gdy do Maroko nie wpuszczono turystów, którzy mieli w bagażach zwykłe statywy do aparatów. Osoby, które chcą koniecznie zabrać sprzęt do filmowania na wycieczkę do Maroko, powinny ubiegać się o pozwolenie w ministerstwie turystyki.

Kiedy najlepiej polecieć do Maroko na wakacje?
Wakacje w Maroko będą najbardziej przyjemne, gdy nie będą panowały tam największe upały. Pamiętajmy przy tym jednak, że jest to duży kraj i na południu może panować inny klimat niż na północy. Wystrzegajmy się wycieczki do Maroko w trakcie zimy jeśli chcemy przebywać na północy. Na południu jednak w marcu będzie dość przyjemnie. Jeśli chcemy natomiast jechać w środku lata do Maroko, wówczas może być nieznośnie gorąco na północy i nie wyjdziemy z pokoju hotelowego aż do późnego popołudnia. Poleca się raczej wybieranie miesiące takie jak kwiecień i maj, a następnie wrzesień. W czasie, gdy w Polsce trzeba chodzić jeszcze kurtkach przejściowych, w Maroko pięknie się opalimy i zaspokoimy tęsknotę za latem. Są to też najlepsze miesiące na odwiedzenie Sahary. W trakcie upalnego lata temperatura na Saharze może sięgać 50 stopni – zwiedzanie wtedy jest nie tyle nieprzyjemne, ale zaczyna być też niebezpieczne.

Co zobaczyć w Maroko?
Maroko to miejsce niezwykle kolorowe: znajdziemy tutaj i wspaniałe plaże i góry i piękne miasta. Warto polecieć na wakacje do Maroko. Tym bardziej, że są to dość tanie wakacje. Ciekawe otoczenie i tropikalne upały nie muszą kosztować więcej niż wakacje nad naszym polskim Bałtykiem.

Maroko – wakacje na własną rękę
Będąc w Maroko, skorzystajmy ze wspaniałej kuchni, jaka rozwinęła się na tych terenach. Warto udać się na targowisko przy placu Dżemaa El-Fna. Jest to wielki plac, przy którym codziennie skupiają się sprzedawcy z każdej części kraju. Przywożą kolorowe owoce i warzywa, oferują pachnące przyprawy i gotują na powietrzu. Zewsząd dochodzi zapach mięsa i gotowanego jedzenia pełnego egzotycznych przypraw.

Ksar Ajt Bin Haddu
Ksar Ajt Bin Haddu to podobno najciekawsze miejsce w Maroko. Polecane przez każdy przewodnik. Trudno znaleźć negatywne informacje o tym miejscu – w zasadzie więc możemy w ciemno zaciągnąć sobie odwiedziny w tym punkcie na nasz plac zwiedzania Maroko.
Co to jest? To wielka osada, jedna z najwspanialszych tego typu w Afryce Północnej. Znajdują się tutaj rozległe fortyfikacje, które istniały w tym miejscu już w szesnastym wieku. Kiedyś było to miejsce postoju karawan handlowych, które przemieszczały się między Marrakeszem a Warzazatem. Obecnie jest to miejsce o małym znaczeniu ekonomicznym. Turyści chętnie zaglądają w te rejony aby zobaczyć, jak niektórzy mieszkańcy tego miejsca nadal mieszkają w kazbach.

Marrakesz – must see każdego turysty
Marrakesz to miejsce o dość tanich noclegach i rozbudowanej bazie gastronomicznej. Warto zwiedzić Marrakesz aby zobaczyć słynny plac Dżemaa El-Fna oraz zobaczyć, jak wygląda prawdziwy mecze Kutubija. Znajdują się tutaj grobowce Saadybów. Ciekawe są place i targowiska, gdzie przez większą część dnia tętni tu życie.

Agadir – duże miasto w Maroko
Agadir to jedno z najbardziej turystycznych miejsc, ale jednocześnie jest to nowoczesne miasto. Znajdują się tutaj nowoczesne duże firmy, w których możemy szukać zatrudnienia jako Europejczycy, gdy zapragniemy zatrzymać się w Maroko na dłużej. W pobliżu tego miasta znajduje się duże lotnisko międzynarodowe, do którego dolecimy tanimi liniami lotniczymi z Hiszpanii i z Francji.

Warzazat – czy warto?
Warzazat to jedno z tych miast, odnośnie których turyści urządzający sobie wakacje w Maroko mają mieszane uczucia. Znajdują się tutaj liczne sklepiki z pamiątkami oraz ciekawe farmy. Są to jednak miejsca prywatne – zjawisko agroturystyki w Maroko nie jest jeszcze tak upowszechnione jak w Europie. W Warzazat znajduje się kasba.

Jak poruszać się po Maroko?
Urządzając sobie Maroko – wakacje, warto zaplanować sobie przejazdy między miastami jeszcze przed przylotem do kraju. W większych miastach funkcjonują z powodzeniem taksówki. W mniejszych dobrze trzyma się komunikacja autobusowa. Ciekawostką jest fakt, że turyści decydują się na podróżowanie taksówkami po całym kraju. Gdy zwiedzamy kraj w trójkę lub w czwórkę, wówczas za przejazdy płacimy grosze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here