Wakacyjne inspiracje

Odkrywanie świata warto zacząć od poznania własnej ojczyzny. Wakacje w Polsce mogą dostarczyć równie wiele emocji i przeżyć co wyprawa do najbardziej odległych zakątków Ziemi. Można nawet śmiało pokusić się o stwierdzenie, że jedno życie to za mało na zwiedzenie kraju nad Wisłą. Sprawdź, jakie miejsca na turystycznej mapie Polski zdecydowanie warto wpisać na listę wakacyjnych priorytetów.

Bieszczady

Choć dwa pasma górskie położone w południowo-wschodniej części kraju nie są już tak dzikie jak jeszcze kilkadziesiąt lat temu, to nadal daleko im do zatłoczonych Tatr czy też popularnych Karkonoszy. Zdecydowanie warto rzucić wszystko i wyjechać w Bieszczady, które słusznie uważane są za jeden z najpiękniejszych regionów Polski. Malownicze szlaki i niesamowite widoki z połonin od dawna przyciągają fanów górskich wędrówek.

Bieszczady to jednak nie tylko możliwość obcowania z dziką przyrodą. To właśnie w tym miejscu przeplatają się ze sobą kultura polska i ukraińska, którym towarzyszą pozostałości historii Łemków i Bojków. Zwiedzanie Polski zawsze jest świetną okazją do lepszego poznawania burzliwej historii kraju. Podczas wycieczki w Bieszczady nie można również nie wybrać się do okolicznych knajp z niepowtarzalnym klimatem i lokalnymi trunkami.

Trójmiasto

Turyści odwiedzający Trójmiasto prawie zawsze z miejsca się w nim zakochują. I trudno się im dziwić, ponieważ Gdańsk, Sopot i Gdynia są w stanie zapewnić wszystko, czego można potrzebować podczas wakacji. Największe wrażenie robi oczywiście Gdańsk, który był świadkiem wielu ważnych wydarzeń w dziejach Polski i Europy. Europejskie Centrum Solidarności czy też Długi Targ z zabytkową fontanną Neptuna to zaledwie początek atrakcji turystycznych Gdańska.

Podczas urlopu w Trójmieście warto również wybrać się na wyprawę kajakową z firmą Apetyt na Świat. W ten sposób w kilka godzin można lepiej poznać zabytkową część Gdańska. Dodatkowo warto wybrać się do Sopotu i odwiedzić słynne molo czy też wybrać się na wycieczkę po ekskluzywnych klubach na Monciaku. Nie zaszkodzi również zarezerwować nieco czasu dla Gdyni z historycznym statkiem ORP Błyskawica i pięknym Klifem Orłowskim.

Szlak Orlich Gniazd

Na zwiedzenie całego Szlaku Orlich Gniazd warto poświęcić co najmniej weekend. Sporą popularnością w ofercie firmy Apetyt na Świat cieszy się czterodniowy wypad rowerami na Jurę Krakowsko-Częstochowską. Trasa licząca około 200 km to pełna emocji podróż przez region z licznymi obiektami przyrodniczymi i historycznymi. Po drodze z Częstochowy do Krakowa czeka tak wiele atrakcji, że można nawet nie zauważyć zmęczenia.

To właśnie w tej części Polski położony jest zjawiskowy Ojcowski Park Narodowy ze słynną Maczugą Herkulesa. Ponadto na trasie Szlaku Orlich Gniazd znajdują się ruiny legendarnych zamków m.in. Ogrodzieniec, Olsztyn i Mirów, a także istniejące do dziś zamki królewskie np. Pieskowa Skała i Bobolice. Dodatkowo w okolicy można wybrać się na wspinaczkę czy też spływ kajakowy Doliną Prądnika.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here