Ile kosztuje podróż do USA?

Wycieczka do USA kosztuje niestety dużo – najdroższe są bilety lotnicze. Podczas zwiedzania kontynentu natrafimy na ceny usług i noclegów praktycznie na tym poziomie, co w Europie.

Aby ocenić, ile kosztuje wycieczka do USA, koniecznie prześledźmy wszystkie etapy, które trzeba przejść organizując podróż. W przypadku USA będzie to oczywiście załatwienie wizy. Bez wizy nie należy rozpoczynać planowania. Na 3 miesiące przed wylotem trzeba zacząć załatwiać wizę do Stanów. Jeśli nie mamy wizy, wówczas nie warto kupować biletów. Wizy do Stanów teoretycznie nic nie kosztują, bo nie ma ceny za jej wydanie, ale płaci się za rozpatrzenie wniosku i obecnie jest to koszt 160 dolarów amerykańskich. Co ciekawe, wizy można nie otrzymać, ale koszt niestety trzeba ponieść.

Ile kosztuje przelot do Stanów?
Na drugim miejscu powinniśmy zainteresować się kupieniem biletów lotniczych do USA. Cena zawsze będzie wyższa niż 1500 zł w obie strony. Jeśli zmieścimy się w kosztach 2300 w obie strony, będzie to oznaczało, że skorzystaliśmy z dużej okazji oraz że prawdopodobnie musieliśmy przesiadać się, co oznacza wydłużenie podróży. Chodzi oczywiście o przesiadki w jednym z europejskich portów lotniczych. Najtaniej dostaniemy się do USA z Norwegii – trudno powiedzieć dlaczego tak jest, jednak warto szukać tanich lotów właśnie z Norwegii, zwłaszcza że z Gdańska do Norwegii mamy również zawsze bardzo korzystne cenowo połączenia.

Noclegi
Standardowy nocleg to pokój dwuosobowy w trzygwiazdkowym hotelu. Za taki zapłacimy po około 100 dolarów amerykańskich za noc, niezależnie od tego, w jakim mieście zatrzymamy się. Zdecydowanie tańsze są hostele, w których można wynajmować pojedyncze łóżka, jednak nie jest to wersja dla wygodnickich. Szukając hostelu lub hotelu w Stanach zwróćmy uwagę na to, jakiej reputacji jest dzielnica. W Europie często ludzie nie potrafią wyobrazić sobie, że niebezpieczna dzielnica to taka, do której nie wjeżdża nawet policja, a wieczorami słychać strzały. Niebezpieczne dzielnice w Stanach są zdecydowanie bardziej przykre niż we Francji, Szwecji, czy Hiszpanii. Dlatego, jeśli hostel ma w ocenach same negatywne noty i jeśli cena za pokój w nim jest ryzykownie niska, wówczas może oznaczać to nie tylko to, że standard jest niski, ale również to, że po prostu nikt nie chce tam spać ze względu na naprawdę niebezpieczną okolicę.

Najtańsze w USA są noclegi w przydrożnych motelach, ze względu na niski standard oraz na to, że w nocy będą budziły nas dźwięki dochodzące z ulicy. Europejczycy często wychowani na amerykańskich filmach obawiają się noclegów w motelach, jednak już po kilku dniach podróży powinniśmy przekonać się, że nie ma nic bardziej niewinnego jak zarezerwowanie i odbycie nocy w jednym z moteli – są to całkowicie przyjazne miejsca.

Tanie może być też korzystanie z serwisów, które pośredniczą w wymianie mieszkań miedzy prywatnymi osobami. Ktoś, kto wynajmuje swój apartament na tydzień i nie jest firmą, zwykle robi to taniej niż zorganizowana agencja. Dodatkowo, takie mieszkania są poddawane ocenom w internecie, podobnie jak zachowanie wynajmującego. Współcześnie ocenia się, że jest to jeden z najlepszych sposobów na tanie i bardzo przyjemne zakwaterowanie w najbardziej nawet turystycznych miejscach.

Zwiedzanie USA wynajętym samochodem
Osoby, które zwiedzały Stany twierdzą, że jeśli zrobiły jakiś błąd, to było to z pewnością zaniechanie wynajęcia samochodu. Stany są bardzo dużym terenem. Aby poruszać się między największymi atrakcjami turystycznymi potrzebny jest albo samochód, albo pokaźny portfel z przeznaczeniem na zakup biletów lotniczych pomiędzy miastami. Na szczęście, w tym kraju interes związany z wypożyczaniem samochodów jest niezwykle rozwinięty. Znalezienie auta do wynajęcia w dobrej cenie nie jest problemem. Można wypożyczyć je w jednym mieście na północy Stanów, a oddać na południu. Dzięki temu, że firm wypożyczających auta w Stanach jest mnóstwo, ceny nie są zaporowe, tak jak się to ma na terenie Polski.

Jak uniknąć cenowych pułapek podczas wycieczki po Stanach
Jeśli chcemy zwiedzać Stany, koniecznie poczytajmy o tym, jakie doświadczenia ze zwiedzaniem mają inni. Po pierwsze, każdy rasowy turysta wybiera się na zwiedzanie parków krajobrazowych w USA – warto wiedzieć, że zwykle wjeżdża się do nich rano, a wyjeżdża późnym wieczorem. Podczas całodziennej podróży zabraknie nam paliwa z pewnością i wtedy jesteśmy zmuszeni zatankować na jednej ze stacji znajdujących się na terenie Parku. Paliwo w nich jest niezwykle drogie, dlatego należy uzupełnić bak do pełna przed wjazdem do jakiegokolwiek parku narodowego na terenie Stanów Zjednoczonych.

Zwiedzanie miast USA z przewodnikiem
Najpopularniejsze wśród polskich turystów miasta w USA to oczywiste te, które wszyscy znamy z filmów. Należą do nich między innymi Nowy Jork, Miami, Los Angeles, Seattle i San Francisco. Dodatkowo turyści często wyjeżdżają również zobaczyć Chicago, czy też Nowy Meksyk. W każdym z tych miejsc znajdziemy przewodników działających na własną rękę, a wśród nich oczywiście też Polaków.

Od czego zacząć zwiedzanie Stanów? Turyści twierdzą, że najlepiej od miejsc które podobają nam się najbardziej! A wśród nich najczęściej wymieniany jest właśnie Nowy Jork. Tutaj, po wylądowaniu, warto udać się na początku do Central Parku. Odpoczniemy tutaj po trudnym locie i powalczymy z jet lagiem na łonie natury. Następnie możemy zamówić przewodnika, który oprowadzi na po niezliczonych atrakcjach tego miasta.

Uwaga podczas robienia zakupów w amerykańskich sklepach!
Robiąc zakupy w sklepach pamiętajmy, że przy kasie do ogólnej ceny zostanie doliczony dwunastoprocentowy podatek. Wszystkie ceny na etykiety nie uwzględniają tej wartości. Dodatkowo, koniecznie ubezpieczmy się przed wyjazdem do Ameryki. Każda wizyta u lekarza lub trafienie po wypadku do szpitala może kosztować majątek. Sami Amerykanie mają problemy z takimi zdarzeniami. Dla Polaka otrzymanie rachunku za operację w wysokości prawie jednego miliona dolarów oznacza praktycznie bankructwo.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here