Kenia - wakacje

Dla niektórych osób jedyną szansą na spędzenie wspaniałych wakacji za granicą jest skorzystanie z ofert last minute. Coraz bardziej zyskują one na swojej popularności. Mimo iż w Polsce jeszcze kilka lat temu nikt o nich nie słyszał, dziś każdy już wie mniej więcej, czym one są i na czym polegają. Jest to forma tzw. spontanicznych wakacyjnych wyjazdów. Zazwyczaj można z nich skorzystać na kilka dni przed planowaną podróżą, dlatego trzeba tutaj podjąć nagłą i szybką decyzję, aby dać się ubiec innym turystom pragnącym wypoczywać za niewielkie pieniądze. Ze względów finansowych wycieczka last minute na pewno każdemu może się opłacić. Gdzie jednak powinno się jej szukać? Jak sprawdzić, czy odnaleziona oferta rzeczywiście jest tak tania, jak to reklamuje ją sam jej organizator? W którym momencie należałoby się zająć szukaniem wycieczek last minute, aby na nich jak najbardziej zaoszczędzić? Odpowiedzi na te wszystkie pytania każdemu przybliżą rodzaj tego typu podróży. Pokażą, jak należy je wybierać, aby spędzać za każdym razem wakacje swoich marzeń!

Czym są właściwie te wszystkie wycieczki i podróże last minute? Mimo iż stały się one stałą częścią ofert większości biur podróży, niektórzy dalej nie wiedzą, na czym one tak w ogóle polegają. A warto to sobie dokładnie wyjaśnić. Wakacje last minute zawsze są planowane spontanicznie i o tym należy pamiętać. Jeżeli przedstawiciel biura podróży powie klientowi, że jego firma może mu zaoferować wspaniałą podróż last minute, która odbędzie się za kilka miesięcy, oznacza to, że nie wie nawet, o czym mówi. Często pracownicy biur podróży starają się wykorzystywać naiwność i niewiedzę swoich potencjalnych klientów. Jeżeli tylko dostrzegą, że ten nie ma pojęcia o tym, czym w ogóle jest taka wycieczka las minute, zaczną z całych sił zachęcać go do skorzystania z oferty, twierdząc, że teraz jest na to idealny czas. Nieraz tak jednak nie jest. Najlepsze oferty last minute pojawiają się bowiem czasem dopiero na kilkanaście godzin przed zaplanowanym wylotem bądź wyjazdem. Nie ma takiej możliwości, aby móc je sobie wcześniej zarezerwować. Jeżeli natomiast tak właśnie twierdzi pracownik biura podróży, oznacza to tylko jedno – próbuje on oszukać swojego potencjalnego klienta, gdyż za każdą sprzedaną wycieczkę otrzymuje dla siebie atrakcyjną prowizję.

Częstym pytaniem zadawanym przez osoby, które mają w planach skorzystać z wyjazdów last minute, jest to, w jakim momencie należałoby zacząć ich szukać. Czy lepiej zrobić to w okresie zimowym, czy może jednak dopiero na samym początku lata? Istnieje kilka takich konkretnych terminów, w trakcie których oferty biur podróży są wręcz zasypywane propozycjami last minute. Największa ich ilość pojawia się w samym maju. Ten wielki „boom” trwa aż do końca czerwca, czyli na samym końcu wiosny, kiedy to większość ludzi przygotowuje się do swoich wakacji lub już na nie wyjeżdża. Sezon wakacyjny na dobre się jeszcze nie rozpoczął, dlatego też same kurorty wakacyjne musza przyciągać do siebie klientów czymś innym niż atrakcyjnym terminem. Mogą wtedy przeceniać swoje wycieczki i oferować je w bardzo niskich cenach. Warto także szukać ich tuż przed świętami Bożego Narodzenia oraz w okresie po samym sylwestrze. Jako że turyści rzadko kiedy wyjeżdżają właśnie w tych terminach, bo wszystkie swoje pieniądze przeznaczają na uczczenie świąt i huczne przywitanie nowego roku, ceny wycieczek drastycznie spadają, a najatrakcyjniejsza wycieczka last minute może okazać się tak tania, jak nigdy wcześniej.

Można też wyznaczyć spokojnie kilka takich terminów, w trakcie których nie warto nawet szukać wycieczek last minute. Kiedy bowiem ludzie najczęściej wyjeżdżają do obcych krajów? Na pewno przede wszystkim podczas samego Sylwestra. Chcą opuścić swoje rodzinne strony i udać się do nowego miejsca, by z obcymi ludźmi i w zupełnie innym klimacie przywitać Nowy Rok z wielką pompą. Często też nawet Polacy nie chcą spędzać Świąt Bożego Narodzenia w swoim kraju. W ostatnim czasie nasza zimowa pogoda zdecydowanie nie zachwyca. Nie chodzi tu nawet o to, że jest zimno i mroźno, ale brak śniegu, który zwykle pojawia się dopiero w styczniu bądź lutym, skutecznie zwalcza tą całą świąteczną aurę. A skoro spora ilość mieszkańców naszego kraju opuszcza go właśnie na okres świąteczny, w tym terminie trudno jest znaleźć jakąkolwiek wycieczkę last minute. Promocyjne ceny rzadko kiedy pojawiają się również między sierpniem a wrześniem. Zasada jest więc prosta – w tych terminach lepiej nie planować swoich wakacji, jeżeli mają być one i udane, i przede wszystkim tanie.

Oczywiście nie wolno też zapominać o tym, że wyjazdy last minute nie będą idealną opcją dla każdego. Jako że przeważnie trzeba się na nie zdecydować niemalże od razu po znalezieniu atrakcyjniejszej oferty, nie można się do nich w żaden sposób przygotować. A większość osób pracuje jednak na pełen etat i musi ustalać swój urlop razem ze swoim szefem. Wycieczka last minute to dobra opcja tylko dla tych, którzy sami mogą zadecydować o tym, w jakim momencie zrobią sobie przerwę od pracy i wyjadą gdzieś dalej. Najlepsze oferty pojawiają się w końcu w dniu wyjazdu lub na kilkadziesiąt godzin przed nim. Tutaj liczy się podjęcie szybkiej decyzji. Zazwyczaj też wycieczki last minute oferowane są klientom podróżującym w pojedynkę. Chcąc udać się na wakacje z całą rodziną, lepiej mimo wszystko zaplanować je nieco inaczej i nie liczyć na to, że akurat czteroosobowa grupka turystów zrezygnuje ze swojego letniego bądź zimowego wyjazdu.

Turyści, którzy liczą na to, że dzięki propozycjom last minute będą mogli za niewielkie pieniądze zwiedzić fantastyczne kraje naszego świata, muszą też pogodzić się z ewentualną porażką. Może się zdarzyć tak, że po przejrzeniu wszystkich propozycji przeróżnych biur podróży człowiek nie natrafi w nich na nic ciekawego. Czasem tych wycieczek last minute po prostu brakuje lub są one tak szybko rezerwowane, że ciężko zająć sobie w nich miejsce. Takie ryzyko istnieje zawsze i trzeba mieć je na uwadze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here