malta
fot. pexels.com

Wybierając się na Maltę nie sposób nie zobaczyć tych wszystkich miejsc, które opisujemy Ci poniżej. Są to miejsca i zabytki charakterystyczne dla tego kraju, tak więc uwzględnij je podczas zwiedzania tego kraju!

Zobacz też: http://www.nadwisla.pl/wakacje-na-malcie/

Valletta, czyli stolica Malty

Wiele osób, która miała okazję odwiedzić Maltę mówi, że warto całe zwiedzanie tego kraju rozpocząć od obejrzenia i zwiedzenia właśnie stolicy Malty, czyli Valletty. To, co jest najbardziej fascynujące to fakt, że na tej powierzchni znajduje się aż ponad 300 zabytków! Valletta jest miastem wpisanym na listę dziedzictwa UNESCO. Valletta jest zdecydowanie barokowym miastem, a jego klimat dzięki wąskim uliczkom, balkonom, ogrodom jest niezwykle oryginalny.

Domvs Romana w Rabacie

A tłumacząc na nasz język Dom Rzymski, w którym można zobaczyć pozostałości okresu rzymskiego. W muzeum znajdują się kolumny, maski teatralne, grób ze szkieletem, posągi, szkło – które są charakterystyczne dla rzymskiej kultury. Niedaleko od Domvs Romana mieszczą się ciekawe wykopaliska, ale te można podziwiać z odległości.

Mdina, czyli Miasto Ciszy

To miasto jest typowym średniowiecznym miastem, jest otoczony charakterystycznymi dla tego okresu murami oraz ,,dodatkami’’ architektury barokowej i normańskiej. To miasteczko jest bardzo małe i prawdopodobnie stąd jego druga nazwa, czyli Miasto Ciszy – mieszka w nim jedynie około 250 mieszkańców.

Dingli Cliffs

Klify na Malcie są niezwykłym przykładem cudu natury, a klify Dingli są najwyższyszymi w południowej Europie. Klify można podziwiać z morza, jak i przejść się wzdłuż nich. Przy okazji wspominania o klifach warto zaznaczyć, że na nich znajduje się również najwyższe wzniesienie Malty, którym jest Ta’ Dmejrek, liczący 253 m nad poziomem morza. Mieści się niedaleko kaplicy, która została poświęcona Marii Magdalenie.

Plaże Comino i Gozo

Plaże na Malcie zdecydowanie nie należą do tych wyjątkowo piaszczystych, ale naprawdę warto je zobaczyć. Są to Comino i Gozo, który mają złoty piasek, kamieniste tarasy i cudowne zatoki.

Przeczytaj też: http://www.mojpodroznik.pl/egipt-co-zobaczyc-w-tym-wyjatkowym-kraju/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here