Japonia

Choć do wakacji pozostało jeszcze sporo czasu, wielu z nas już zaczyna snuć urlopowe plany. Gdzie warto się wybrać? Ile pieniędzy warto odłożyć na wymarzoną podróż? Oto pytania, które już teraz padają w wielu polskich domach. O czym warto pomyśleć? Przede wszystkim o wydatkach oraz o odłożeniu odpowiedniej sumy na wymarzone wakacje. Czy musi być to duża kwota? Nie. Wakacje można przecież zaplanować w taki sposób, by nie stały się one zbyt wielkim obciążeniem dla domowego budżetu. Z jakich możliwości można skorzystać?
Błędem jest zakładanie, że dalekie wojaże muszą się wiązać z wielkimi wydatkami. Sposobów na tanie podróżowanie jest sporo. W zorganizowaniu wyjazdu w przystępnej cenie pomagają nam liczne systemy rezerwacyjne, dzięki którym możemy znaleźć tanie noclegi oraz kupić bilety na samolot za parę groszy. Takie planowanie wakacji wymaga jednak od nas pewnej pracy i poświecenia czasu na posprawdzanie wielu ofert. Czy można skorzystać z wygodniejszej propozycji? Jasne. Dziś przecież i ci, którzy z turystyką mają na co dzień niewiele wspólnego, mogą wybrać się w tanią, za to pełną wrażeń podróż.
Z jakich metod mogą skorzystać te osoby, które nie chcą nocować w przypadkowych obiektach ani poruszać się po świecie autostopem?
Wbrew pozorom korzystanie z tanich ofert wypoczynku wcale nie musi oznaczać samodzielnego planowania wakacji. Często z kuszącymi promocjami wychodzą ku nam same biura podróży. Mają one dla nas wiele ciekawych ofert, które pozwalają nam jechać na zorganizowane wakacje z cenie znacznie niższej, niż ta katalogowa. Takimi promocjami przyciągają zarówno małe biura podróży, działające od niedawna na lokalnym rynku, jak i znani od lat organizatorzy turystyki, mogący się pochwalić własnymi biurami we wszystkich większych polskich miastach. Z jakich opcji można korzystać?
Jednym z najtańszych sposobów na podróżowanie w grupie jest korzystanie z ofert typu first minute. Są to ciekawe promocje dla tych, którzy jako pierwsi zapiszą się na daną imprezę. Z rozwiązania takiego chętnie korzystają te osoby, które lubią planować ze znacznym wyprzedzeniem oraz te, które od dawna mają sprecyzowane swe plany na wakacje. Przeciwieństwem takiej oferty promocyjnej są wakacje last minute. Mogą one przynieść sporo korzyści zarówno turystom, jak i organizatorowi wypoczynku. Ta oferta polega na tym,iż w znacznie niższej cenie sprzedawane są ostatnie wolne miejsca na daną imprezę. Turysta pokrywa tylko część kosztów wakacji, za które organizator i tak już musiał zapłacić.W jaki sposób korzysta na tym biuro podróży? Tu sprawa jest prosta. Organizator, któremu nie udało się sprzedać wszystkich miejsc na daną imprezę, i tak musi zapłacić za zarezerwowane miejsce w samolocie lub w pokoju hotelowym. Sprzedanie ostatnich pustych miejsc na daną imprezę w niższej cenie oznacza dla biura podróży szansę na zminimalizowanie strat, a być może i osiągnięcie zysków z imprezy, która nie przyciągnęła tylu klientów, na ilu pierwotnie liczono. Wielką korzyścią dla organizatora turystyki w takim przypadku jest też szansa na pozyskanie nowych klientów, których normalna, katalogowa cena nie skłoniła do skorzystania z konkretnej oferty danego biura. Nowy, zadowolony turysta, to nie tylko inwestycja na przyszłość, ale i szansa na pozytywną reklamę. Zadowolony z tanich wakacji klient to skarb, w który z pewnością warto zainwestować.
Wakacje last minute to świetna oferta dla tych, którzy chcą za niewielkie pieniądze podróżować po świecie. Warto jednak pamiętać, że takie wyjazdy wiążą się z pewnymi ograniczeniami. Przede wszystkim z ofert last minute korzystają te osoby, które nie boją się spontaniczności oraz szybkiego podejmowania decyzji. Oferty takich tanich wakacji pojawiają się zazwyczaj na kilka dni przed planowanym wyjazdem. Inna sprawa to kierunek podróży. Propozycje wyjazdów last minute zazwyczaj dotyczą tych regionów świata, które od lat cieszą się popularnością. Są to tzw. sprawdzone kierunki, które nie wymagają od turystów większych przygotowań.Oznacz to, że osoby o sprecyzowanych planach na wakacje nie zawsze znajdą wśród ofert last minute taką ofertę, która będzie w pełni odpowiadała ich preferencjom oraz zainteresowaniom.
Jakie zakątki świata najczęściej odwiedzają ci turyści, którzy stawiają na wakacje last minute? Wielkim uznaniem cieszą się tu od lat modne kurorty w rejonie Morza Śródziemnego. Hiszpania oraz Włochy, Grecja oraz jej wyspy – oto cele wypraw, które polscy turyści od kilku sezonów wybierają bardzo chętnie. Nie brak też ciekawych promocji związanych z wypoczynkiem na Bałkanach. Tu od lat wielką popularnością cieszy się Chorwacja, a w szczególności wchodzące w skład tego kraju Wyspy Dalmatyńskie. Hvar, Pag czy rejon Dubrownika – oto miejsca, na terenie których każdy z nas może się nacieszyć wypoczynkiem w przystępnej cenie. Bałkany kuszą też coraz częściej modnymi miejscowościami na terenie Albanii, do której Polacy zaglądają coraz chętniej. Wyjazdy typu last minute mogą się też wiązać z wycieczkami objazdowymi. Tu często pojawiają się takie okazje, jak wycieczki śladem zamków w dolinie Loary czy podróże po najpiękniejszych stolicach Europy. I takie wyjazdy są świetnym sposobem na poznawanie świata w przystępnej cenie. Bywa i tak, że oferty wypoczynku last minute wiążą się z bardziej egzotycznymi kierunkami. Warto jednak pamiętać, że w tym przypadku często trzeba nie tylko na szybko się spakować, ale też załatwić kilka bardzo ważnych formalności, np niezbędne w wielu przypadkach szczepienia.
O czym powinni jeszcze pamiętać ci turyści, którzy postanowią korzystać z wyjazdów typu last minute? O tym, że choć płacą za wakacje mniej, mają prawo do korzystania z takich samych świadczeń, jak ci turyści, którzy dany wyjazd wykupili wcześniej w katalogowej cenie. Warto też pamiętać, że wyjazdy typu last minute to propozycja, z której korzysta coraz więcej osób. Wybór takich wyjazdów jest coraz szerszy, zatem każdemu miłośnikowi coraz łatwiej jest znaleźć taki kierunek, jaki uzna on za najbardziej atrakcyjny dla siebie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here