Wczasy na Dominikanie

Dominikana, mimo ze często jest kojarzona z Hawajami, to jednak znajduje się na Karaibach. Ma też zdecydowanie inny charakter niż wszystkie wyspy Hawajów. Dominikana to idealne miejsce do spokojnego odpoczynku. Warunki do surfowania nie są idealne. Przylatuje się tutaj głównie po to, aby skorzystać z dobrodziejstw, które dają wygodne, luksusowe kurorty. Wakacje na Dominikanie są również tanie, jeśli pominiemy kwestię bardzo drogiego lotu z Polski. Cena za lot na Dominikanę może zamknąć się wprawdzie w 3 tyś zł w obie strony, ale aby uzyskać taką cenę, trzeba polować na promocje i specjalne okazje. Osoby szukające tanich lotów powinny skupić swoje poszukiwania głównie w środy wieczorem (lub po prostu w nocy). To właśnie wtedy można znaleźć najlepsze ceny na noclegi.

Dominikana świetnie nadaje się do zwiedzania samochodem. Zbudowano na niej ponad 1500 łącznej długości autostrad, co sprawia, że dotarcie niemal w każdy zakątek tego raju na ziemi nie jest trudne. Na Dominikanie szczególnie popularna jest Punta Cana oraz Bavaro. Najpopularniejsze plaże na Dominikanie to Pedernales znajdujące się na południu Dominikany.

Na Dominikanę warto udać się, aby spróbować miejscowego rumu oraz zobaczyć, jak produkuje się miejscowe cygara. Dodatkowo, konieczne jest spróbowanie lokalnej kawy oraz kakao. Są to produkty, które znamy wyłącznie z opakowań, pochodzące z importu. Na wyspie natomiast towarzysza one mieszkańcom od lat. Mają niską cenę i są doskonałej jakości. Dominikana porośnięta jest trzciną cukrową – jest to roślinność również odmienna od tego, co znajdujemy na polach europejskich. Warto udać się na tę wyspę, aby popatrzeć, jak wyglądają tam krajobrazy, jak biegnie codzienne życie mieszkańców oraz jak żyje się na Oceanie.
Osoby, które zdecydowały się wyprowadzić na Dominikanę na stałe często twierdzą, że jest to najlepsze miejsce do życia ze względu na wrodzoną życzliwość miejscowych orz na to, że żyje się wolniej niż gdziekolwiek indziej. Często można słychać śmiech, wieczorami tańczy się, a zewsząd słychać muzykę.

Jak wyglądają plaże na Dominikanie?
Plaże na Dominikanie są podobne do tych, które znajdziemy na Malediwach lub na Seszelach. Są pełne białego piasku (za tę biel odpowiedzialne są skruszone na piasek muszelki). Otacza je woda o kolorze turkusowym. Jednak to, co sprawia, że plaże Dominikany wyglądają tak dobrze to przede wszystkim palmy, które schylają się nad powierzchnią wody. Osoby, które odwiedzają Dominikanę po raz pierwszy twierdzą, że nigdzie indziej na świecie nie ma tak powyginanych palm jak tutaj. Dodaje to uroku wyspie.

Gdy udajemy się na Dominikanę szybko zorientujemy się, że większość turystów nie wychodzi poza obręb własnego resortu. Nie jest to słuszna strategia. Już sam spacer wzdłuż wybrzeża, który zajmuje kilka dobrych godzin, może być ciekawsze niż leżenie bez przerwy w jednym miejscu, wo toczeniu tych samych ludzi. Jest to szansa na znalezienie się w odludnych miejscach.

Za takie zachowanie turystów jednak odpowiadają rezydenci, którzy potrafią szerzyć nieprawdziwe wieści na temat rzekomej agresji rdzennych mieszkańców Dominikany. Na wyspie panuje bieda, jednak nie przeradza się to w rozbudowywanie się niebezpiecznych gett. Przeciwnie: przechodząc po biednych wioskach zauważymy, że mieszkańcy są bardzo otwarci i serdeczni. Warto kupić od nich kokos z palmy lub domowe wypieki. Wspomożemy tym najbiedniejszych, a w zamian dostaniemy coś unikalnego. Ciekawostką jest fakt, że gdy zapłacimy kilka dolarów miejscowemu, ten będzie wspinał się bez żadnego zabezpieczenia na wysoką palmę, aby zerwać nam kokos. Za pazuchą ma meczetę, która jest zdecydowanie strasznym narzędziem. Po zerwaniu, wyłupie nam dziurkę w skorupie i w ten sposób będziemy cieszyć się pysznym napojem wprost z kokosa.

Dominikana – wczasy all inclusive
Najwygodniejszym sposobem na urlop na Dominikanie jest oczywiście wykupienie oferty all inclusive. Mamy wówczas zapewnione zakwaterowanie w jednym z luksusowych hoteli i dostęp do prywatnej plaży. Zostajemy przewiezieni z samolotu do hotelu. Dostajemy nielimitowane drinki oraz jedzenie, a standard obsługi jest wysoki. Turyści, którzy wyjeżdżają na wakacje Dominikana all inclusive często zwracają uwagę na to, że standardy tutaj są dużo wyższe niż w przypadku,g dy zamawiamy sobie all inclusive w azjatyckiej części świata lub nawet w Egipcie czy Tunezji.
Dotyczy to przede wszystkim jakości jedzenia oraz alkoholi serwowanych w cenie pobytu w hotelach. Są to najwyższej klasy rum, czy whisky, a także dobrej jakości soki. Nie jest to tylko wódka z sokiem pomarańczowym, ale także dobrej jakości shake z bananów, świeżych pomarańczy i wody kokosowej.

Rum z Dominikany
Będąc na Dominikanie, koniecznie spróbujmy miejscowego rumu: jest słynny na cały świat, a ten, który jest podawany bezpośrednio na wyspie, należy jednocześnie do najtańszych na świecie. Cenę rumu podbijają koszty dystrybucji. Tradycja wytwarzania rumu sięga tutaj prawie połowy tysiąca lat. Rdzenni mieszkańcy Dominikany po tym, jak otworzą nową butelkę rumu, wylewają odrobinę na ziemię: dla przodków, w podziękowaniu za uprawę żyznej gleby.

Drink mamajuana na Dominikanie
Będąc na wyspie, spróbujmy też koniecznie drinku o nazwie mamajuana. Jest to drink noszący miano karaibskiej wiagry. Znany jest z magicznej mocy podnoszenia potencji u mężczyzny i kobiety. Ma w sobie mieszankę korzeni, ziół i kory, która jest zalana płynnym miodem pochodzącym z Dominikany. Na koniec dodaje się do tego czerwonego wina. Czasami dodaje się do likieru również kawałki ślimaków lub ostryg. Wszystkie te składniki działają pozytywnie na potencję. Taki eliksir sprzedaje się na wyspie w butelkach lub serwuje w barach. Można spotkać się z nim w zasadzie na każdym kroku.

Kiedy najlepiej lecieć na wakacje na Dominikanę?
Dominikana dostępna jest przez cały rok: w każdym miesiącu jest ciepło. Odradza się jednak podróżowanie na Dominikanę w okresie września: panują tutaj wtedy duże huragany. Koniecznie też należy omijać maj, kiedy jest największa szansa na intensywne opady deszczu na wyspie.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułChiny
Następny artykułKenia – wakacje

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here